Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно возможности удешевления пищевых продуктов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.02.2015 № 2038
Дата рассмотрения: 05.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо можливості здешевлення харчових продуктів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлено необхідністю удосконалення окремих положень діючого законодавства, приведення його норм до положень Директиви Ради 2006/112/ЄС від 28 листопада 2006 року про спільну систему податку на додану вартість.

Водночас прийняття законопроекту викликане необхідністю здешевлення харчових продуктів, що сповільнить зубожіння українського народу.

2. Мета і шляхи її досягнення

Вдосконалення норм Податкового кодексу України, запропоноване законопроектом, спрямоване на забезпечення справедливості в оподаткуванні податком на додану вартість з врахуванням положень Директиви Ради 2006/112/ЄС. Тобто, права застосування понижених ставок податку на додану вартість щодо оподаткування фармацевтичної продукції, продуктів харчування, інших товарів та послуг.

Для досягнення зазначеної мети законопроектом пропонується визначити, що оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання харчових продуктів проводиться за пониженою ставкою, зокрема 7 відсотків.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

Податковий кодекс України;

Митний кодекс України;

Закон України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного акта сповільнить зростання рівня бідності громадян України.

Доцільно зауважити, що з 1 квітня 2014 року запроваджено оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення. Додаткові надходження до бюджету з податку на додану вартість забезпечують можливість зниження ставки цього податку для харчових продуктів. Не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

Водночас, зменшення надходжень до бюджету не прогнозується, оскільки харчові продукти населенням не придбаються в достатній кількості, і, відповідно, зниження ціни надають можливість придбати додаткову кількість харчових продуктів або життєво необхідних ліків, що також оподатковуються податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків.

При цьому доречно врахувати зростання цін товарів та послуг у зв'язку з інфляцією, що автоматично збільшує надходження податку на додану вартість до державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект стосується інтересів інших органів, а саме: Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державну фіскальну службу України, Міністерства юстиції України, Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза законопроекту не проводилась.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта потребує проведення консультацій з громадськістю шляхом розміщення його на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

9. Позиція соціальних партнерів.

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект є регуляторним актом та потребує погодження з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

11. Прогноз результатів

Реалізація заходів, передбачених проектом Закону, сприятиме удосконаленню адміністрування податків, приведення норм законодавства до положень Директиви Ради 2006/112/ЄС, усуненню завищеної ставки оподаткування, дотриманню принципу справедливості в оподаткуванні в порівнянні з світовими стандартами.

Реалізація запропонованих норм також надасть можливість скоротити витрати населення при придбанні харчових продуктів, покращити товарообіг на внутрішньому ринку України, зміцнити підтримку виробників сільськогосподарської продукції.

Загалом зменшення надходжень до бюджету не прогнозується.

 

Народні депутати України

А. Ф. Шипко

О. М. Біловол

В. В. Бондар

В. М. Остапчук

А. І. Кіссе

____________

Опрос