Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О борьбе с терроризмом" (относительно оперативного управления антитеррористическими операциями)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.02.2015 № 2030
Дата рассмотрения: 05.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про боротьбу з тероризмом"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Сьогодні у східних та південних регіонах України склалася напружена оперативна обстановка, що характеризується жорсткою терористичною та диверсійною діяльністю озброєних груп та окремих осіб. При цьому існує реальна загроза виникнення подібних ситуацій і в інших регіонах України.

Адекватну протидію цим викликам має бути організовано і забезпечено в масштабах усієї України.

Відповідно до частини першої статті 12 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" оперативний штаб з управління антитерористичною операцією очолює керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки України (координаційної групи відповідного регіонального органу Служби безпеки України) або особа, яка його заміщує.

Проте, можливе одночасне проведення на території нашої держави декількох антитерористичних операцій, територія проведення яких може не збігатися з адміністративно-територіальним поділом, ускладнює здійснення одночасного оперативного керівництва і Антитерористичним центром при Службі безпеки України (далі - АТЦ), і декількома оперативними штабами з управління антитерористичними операціями в районах їх проведення. Відтак, керівна ланка оперативних штабів з управління антитерористичними операціями потребує негайного посилення та зміцнення.

Саме для досягнення такої мети необхідно внести до частини першої статті 12 Закону України "Про боротьбу з тероризмом", зміну, визначивши, що оперативний штаб з управління антитерористичною операцією можуть очолювати перший заступник та заступник керівника АТЦ.

Крім того, на сьогодні до широкомасштабних, складних антитерористичних операцій сили та засоби суб'єктів боротьби з тероризмом залучаються виключно за рішенням керівника АТЦ.

З метою підвищення оперативності залучення сил та засобів до проведення АТО доцільно наділити таким правом (окрім керівника АТЦ) особу, яка заміщує керівника АТЦ, а також першого заступника та заступника керівника АТЦ. У зв'язку з цим необхідно внести відповідну зміну до частини другої статті 13 Закону України "Про боротьбу з тероризмом".

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Проект акта розроблено з метою підвищення ефективності:

- оперативного управління конкретними антитерористичними операціями;

- попередження терористичній діяльності в межах всієї держави.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

Проектом пропонується внести зміни до статей 12 і 13 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" положенням, передбачивши, що оперативний штаб з управління антитерористичною операцією очолюватимуть, крім визначених на сьогодні осіб, також перший заступник та заступник керівника АТЦ, а також дозволивши особі, яка заміщає керівника АТЦ, а також першому заступнику та заступнику керівника АТЦ, залучати до широкомасштабних, складних антитерористичних операцій сили та засоби Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Збройних Сил України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту державного кордону, та органів охорони державного кордону, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, Управління державної охорони України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного законопроекту не потребуватиме додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Стан нормативно-правової бази

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють правовідносини у цій сфері виступають:

Конституція України;

Закон України "Про боротьбу з тероризмом";

Закон України "Про Службу безпеки України";

Указ Президента України від 14 квітня 1999 року N 379 "Про Положення про Антитерористичний центр та його координаційні групи при регіональних органах Служби безпеки України";

Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року N 611-11.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття проекту дозволить одночасно концентрувати увагу керівництва Антитерористичного центру при Службі безпеки України і на оперативному управлінні конкретними антитерористичними операціями, і на попередженні терористичній діяльності в межах всієї держави.

 

Народний депутат України

А. М. Левус

N023

Народний депутат України

Т. М. Чорновол

N 002

Народний депутат України

Д. Б. Тимчук

Опрос