Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 18 Закона Украины "О государственной социальной помощи инвалидам с детства и детям-инвалидам" относительно установления ежемесячной доплаты инвалидам с детства I группы подгруппы А

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.02.2015 № 2026
Дата рассмотрения: 05.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 18 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" щодо встановлення щомісячної доплати інвалідам з дитинства I групи підгрупи А"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", дітям-інвалідам віком до 18 років призначається державна соціальна допомога у розмірі 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Водночас, установлюється надбавка на догляд за дитиною-інвалідом в розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.

Законом України N 410-VII від 04.07.2013 р. "Про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" збільшено надбавку на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А з 50 до 100 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. В той же час, розмір надбавки на догляд за інвалідом з дитинства I групи підгрупи А залишився без змін - 75 відсотків від прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність. Як наслідок, розмір державної соціальної допомоги на дитину-інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років разом з надбавкою на догляд становить 1950,3 грн (949 * 70 % = 664,3 + 1218), а для інваліда з дитинства І групи підгрупи А - 1660,7 грн (949 + 711,7 (949 * 75 %). Тобто з досягненням дитиною-інвалідом підгрупи А повноліття розмір державної соціальної допомоги разом із надбавкою на догляд у разі визнання її інвалідом з дитинства I групи підгрупи А зменшується на 289,6 грн.

З метою недопущення зниження матеріальної підтримки інвалідів з дитинства, які мають найважчий ступінь втрати здоров'я, після досягнення ними 18 років виникла необхідність в опрацюванні цього законопроекту.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття даного законопроекту є посилення соціальної підтримки з боку держави інвалідів з дитинства I групи підгрупи А, які мають найважчий ступінь втрати здоров'я, шляхом встановлення для них щомісячної доплати з таким розрахунком, щоб розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства після досягнення ними 18 років не зменшувався.

Проектом Закону передбачається внести зміну до статті 18 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (пункт другий Прикінцевих положень), передбачивши, що у разі, коли щомісячний розмір державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд інвалідам з дитинства I групи підгрупи А не досягає розміру державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, що виплачується на дітей-інвалідів підгрупи А віком від 6 до 18 років, здійснюється щомісячна доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

3. Правові аспекти

Основним нормативно-правовим актом у даній сфері правового регулювання є Закон України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам".

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту можлива в межах коштів, передбачених у державному бюджеті на виконання Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам".

Дія законопроекту пошириться на 2000 осіб-інвалідів з дитинства I групи підгрупи А з високою мірою втрати здоров'я та залежністю від постійного стороннього догляду.

Додаткова потреба у коштах на реалізацію законопроекту на місяць розраховується за формулою: різниця у розмірах виплати за місяць * кількість одержувачів: 289,6 грн * 2000 осіб = 579,2 тис. гривень. Таким чином, на реалізацію проекту необхідно 6,9 млн грн на рік.

5. Регіональний аспект

Норми законопроекту не стосуються питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6. Запобігання корупції

У проекті нормативного акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз результатів

Прийняття запропонованого проекту Закону дозволить не зменшити розмір державної соціальної допомоги для інвалідів з дитинства, які мають найважчий ступінь втрати здоров'я, після досягнення ними 18 років, а відтак сприятиме посиленню соціальної спрямованості державної політики щодо соціальних гарантій інвалідам з дитинства, віднесених до I групи підгрупи А.

 

Народні депутати України 

О. Ю. Третьяков
Г. В. Загорій 

Опрос