Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О стимулировании развития регионов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.06.2015 № 2023а
Дата рассмотрения: 04.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про стимулювання розвитку регіонів (нова редакція)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Запропонована нова редакція Закону України "Про стимулювання розвитку регіонів" (далі - законопроект) розроблена на зміну діючого Закону України "Про стимулювання розвитку регіонів" від 08.09.2005 N 2850-IV.

Жорстко встановлене нині діючим Законом від 08.09.2005 року N 2850-IV визнання депресивних територій за рівнем найнижчих або найвищих показників розвитку окремої території протягом достатньо тривалого періоду (3 - 5 років) призводить до відсутності ознак "депресивності". В умовах швидких змін економічної кон'юнктури таким вимогам, як правило, може відповідати лише одна територія відповідного типу за відповідний рік. Тим більше встановлення даним Законом поділу на промислові та сільські райони - це застарілий підхід, оскільки сьогодні таких територій у чистому вигляді майже не існує.

За таких обставин в Україні склалась ситуація, коли території з явними ознаками депресивності не вважаються такими через недосконале законодавство.

Крім того, чинне законодавство не передбачає спрощеного та прискореного механізму присвоєння окремим територіям, які значно постраждали від наслідків надзвичайних ситуацій, проведення антитерористичної операції, воєнних дій. Законопроект передбачає усунути цей недолік.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою ухвалення законопроекту є створення законодавчої основи для вдосконалення державної регіональної політики, яка повинна охоплювати значно більше коло питань, ніж просто підтримка дуже обмеженого кола депресивних регіонів (районів) внаслідок недосконалого чинного законодавства. Також в результаті ухвалення законопроекту буде запроваджено прозорий, ефективний і дієвий механізм ідентифікації та підтримки депресивних територій.

3. Правові аспекти

У сфері державної регіональної політики діють Конституція України, Закон України "Про стимулювання розвитку регіонів", "Про місцеві державні адміністрації", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного та соціального розвитку України", "Про засади державної регіональної політики", інші закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація законопроекту не потребує виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект стосується інтересів органів місцевого самоврядування.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України направлений на розвиток адміністративно-територіальних одиниць, самодостатності місцевих громад, децентралізації влади. Прийняття законопроекту сприятиме забезпечення ефективного розвитку України та її регіонів шляхом започаткування системного підходу до вирівнювання міжрегіональних диспропорцій.

61. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не потребує проведення консультацій із соціальними партнерами. Законопроект не стосується соціально-трудової сфери та не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту надасть можливість законодавчо встановити правові, економічні та організаційні засади державної регіональної політики, забезпечити підвищення ефективності системи державного управління регіональним розвитком, сприятиме децентралізації влади.

 

Народний депутат України 

О. М. Дмитренко

Опрос