Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения детей участников антитеррористической операции бесплатным детским питанием

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.06.2015 № 2018а
Дата рассмотрения: 04.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення дітей учасників антитерористичної операції безкоштовним дитячим харчуванням"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення дітей учасників антитерористичної операції безкоштовним дитячим харчуванням" направлений на забезпечення дитячим харчуванням дітей віком від народження до 2-х років.

Законопроектом передбачається внести зміни до статті 4 Закону України "Про дитяче харчування" та статті 33 Закону України "Про дошкільну освіту", з метою забезпечення реалізації Конституційного права дитини на достатній життєвий рівень, що включає достатнє харчування. Тобто, держава гарантує дітям право на раціональне харчування шляхом забезпечення дітей першого та другого року життя за рахунок держави спеціальними продуктами дитячого харчування, включаючи донорське, вітамінізоване молоко, молочні суміші та дієтичні продукти. Наразі, склалася ситуація, через події на Сході України, що один з батьків може бути учасником антитерористичної операції і не має змоги повноцінно забезпечувати сім'ю, а низький розмір соціальної допомоги, що надається державою жінкам на період декретної відпустки по догляду за дитиною не покриває всі необхідні витрати на дитину. Тому, такі сім'ї потребують державної підтримки та соціального захисту.

Основна аудиторія військовозобов'язаних під час мобілізації є хлопці 20 - 27 років. В такому віці, майже кожен другий мобілізований має 1-ого або 2-х дітей, які потребують додаткової уваги від держави.

Станом на 8 травня 2015 року, за даними Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, статус учасника антитерористичної операції вже надано 15041 особі, і вказана кількість осіб не є остаточною.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Ціллю та завданням законопроекту є посилення державних гарантій на реалізацію конституційного права дітей на достатній життєвий рівень та посилення їх соціального захисту.

З огляду на це, завданням законопроекту є визначення на законодавчому рівні права на безкоштовне забезпечення дітей (віком до 2-х років) учасників антитерористичної операції якісним та безпечним дитячим харчуванням.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом Закону передбачається внести до Закону України "Про дитяче харчування" та Закону України "Про дошкільну освіту" та запровадити безкоштовне забезпечення дитячим харчуванням грудних дітей, а також дітей 2-х років життя, батьками яких є учасники антитерористичної операції.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правове регулювання у зазначеній сфері здійснюється відповідно до:

Конституції України;

Закону України "Про охорону дитинства";

Закону України "Про дошкільну освіту";

Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

низки нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та інших центральних органів виконавчої влади.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансування харчування дітей молодшого віку (від 0 до 2 років) у більшості країни світу є дотаційним і здійснюється за рахунок державного чи місцевих бюджетів повністю або частково.

Законом України "Про затвердження прожиткового мінімуму на 2015 рік" визначено, що прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становить з січня 1032 гривень на місяць, а з грудня - 1167 гривень. Однак, розмір державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на сьогодні складає лише 130 гривень.

Реалізація положень зазначеного законопроекту після його прийняття потребує внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" та передбачення додаткових видатків (Додаток), які будуть спрямовані на посилення соціальної захищеності самої незахищеної категорії населення - дітей раннього віку, які й так через ситуацію на Сході України не мають повноцінної батьківської опіки.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту сприятиме поліпшенню соціальної захищеності дітей учасників антитерористичної операції, забезпечить їх збалансованим харчуванням, яке дуже необхідне в цьому віці для збереження та зміцнення здоров'я наступних поколінь українського народу. Також, прийняття законопроекту забезпечить реалізацію гарантованого Конституцією України права дитини на достойне життя.

 

Народні депутати України

Опрос