Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О старательской деятельности

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.02.2015 № 2013
Дата рассмотрения: 12.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про старательську діяльність"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Суспільних відносини, що склалися у сфері видобування, використання та реалізації корисних копалин не промислового значення фактично не врегульовані чинним законодавством.

Фактично, відповідні правовідносини існують та у зв'язку з їх неврегульованістю, перебувають у "тіні".

Законодавством для правовідносин у сфері видобування, використання та реалізації корисних копалин і промислового і не промислового значення передбачена однакова процедура легалізації такої діяльності. Однак, якщо для корисних копалин, що знаходяться у родовищах промислового значення така процедура є виправданою, то видобування, використання та реалізації корисних копалин не промислового значення, у даному випадку, є занадто складною та нерентабельною.

Але не зважаючи на ці обставини видобування, використання та реалізації корисних копалин не промислового значення в Україні фактично здійснюється. Тобто, суспільні правовідносини у цій сфері вже фактично склалися і потребують негайного законодавчого врегулювання, для можливості виведення такого виду діяльності з "тіні".

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Основною метою прийняття законопроекту є надання можливості регулювання та легалізації суспільних відносин, що склалися у сфері видобування, використання та реалізації корисних копалин не промислового значення.

Також законопроект спрямований на створення сприятливих умов для розвитку в Україні галузі економіки, пов'язаною з видобуванням, реалізацією та обробкою корисних копалин не промислового значення, залучення у цю галузь інвестицій та нових технологій, зростання рівню життя населення в місці видобування корисних копалин не промислового значення, забезпечення охорони навколишнього природного середовища під час видобування бурштину та рекультивації порушених земель.

3. Загальна характеристика й основні положення законопроекту

Проектом пропонується:

Передбачити спрощений порядок ведення старательської діяльності у порівнянні з промисловим видобутком корисних копалин, що дозволяє здійснювати надрокористування на будь-яких земельних ділянках поза промисловими запасами держави.

Прикінцевими положеннями вносяться зміни до Кодексу України про надра, Земельного кодексу України, Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Кодекс України про надра, Земельний кодекс України, Лісовий кодекс України, Закон України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними", Закон України "Про місцеве самоврядування", Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища". Основні підзаконні нормативно-правові акти: постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами" від 30 травня 2011 р. N 615; постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами від 30 травня 2011 р. N 594; постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення" від 12 грудня 1994 р. N 827.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону України не потребує залучення додаткових коштів з державного бюджету. Прийняття Закону в перспективі сприятиме додатковим надходженням до державного та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття Закону знизить криміногенну обстановку в Україні, сприятиме скороченню незаконного видобутку корисних копалин непромислового значення; закладе основи для розвитку в Україні нового виду діяльності в галузі надрокористування; сприятиме підвищенню рівню зайнятості місцевого населення; державний і місцеві бюджети отримають додаткові джерела надходжень.

 

Народні депутати України:

Розенблат Б. С.

Дзюблик П. В.

Кривенко В. В.

Єфімов М. В.

Яницький В. П.

Євтушок С. М.

Недава О. А.

Опрос