Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О неотложных мерах по сохранению и развитию отечественного авиастроения в период воздействия на экономику государства негативных кризисных факторов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.06.2015 № 2008а
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про невідкладні заходи по збереженню та розвитку вітчизняного авіабудування в період впливу на економіку держави негативних кризових факторів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Головним підприємством авіаційної промисловості України є ДП "АНТОНОВ" яке виробляє продукцію як оборонного так і цивільного призначення.

ДП "АНТОНОВ", історія якого нараховує більше 60 років, нині є одним з небагатьох підприємств, що реалізують повний цикл створення сучасного літального апарата - від передпроектних наукових досліджень до будівництва, випробувань, сертифікації, серійного виробництва й післяпродажного обслуговування.

Колектив підприємства є автором більше ста типів і модифікацій пасажирських, транспортних і спеціалізованих літаків, розтиражованих у кількості більше 22 100 екземплярів. Особливу гордість авіаконструкторів становлять вантажні гіганти "Руслан" і "Мрія", що є візитною карткою фірми. На їхньому рахунку 270 світових рекордів. Усього ж літаки "Антонов" установили більше 500 рекордів

На сьогоднішній день почастішали випадки рейдерских захоплень державного майна підприємств, і як це не прикро - були спроби заволодіння державним майном ДП "АНТОНОВ". Крім того, останнім часом збільшилась кількість різноманітних перевірок державних контролюючих органів, які відволікають колектив від свого основного завдання - виконання державних замовлень продукції оборонного призначення.

2. Цілі і завдання законопроекту

Проект Закону розроблено з метою створення режиму максимального сприяння з боку держави для підприємств і організацій, які здійснюють свою господарську діяльність в галузі авіабудування та безпосередньо займаються виконанням державного оборонного замовлення.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується на час проведення АТО і виходу України з глибокої економічної кризи заборонити внесення змін до існуючої структури цілісних майнових комплексів, втручатися в існуючу організаційну структуру управління, проводити перевірки діяльності стабільно працюючих прибуткових підприємств і організацій авіабудування які безпосередньо займаються виконанням замовлень по зміцненню обороноздатності України.

В цей період діє особливий порядок здійснення планових і позапланових перевірок господарсько-фінансової діяльності таких підприємств і організацій.

Крім того, Кабінет Міністрів України повинен протягом місяця прийняти концепцію загальнодержавної програми розвитку авіаційної промисловості України на період до 2025 року з подальшим розробленням цієї програми.

4. Стан нормативно-правової бази

Нормативною базою в даній сфері правового регулювання є Конституція України, Повітряний кодекс України, Закони України "Про оборону України", "Про державне оборонне замовлення", "Про Раду національної безпеки та оборони України" та інш.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує видатків з державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття запропонованих змін призведе до своєчасного та безперебійного виконання підприємствами (організаціями) авіабудівної галузі державного оборонного замовлення і як наслідок, - зміцнить обороноздатність нашої держави та прискорить перемогу над агресором.

 

Народні депутати України

Є. В. Балицький

О. С. Пономарьов

С. В. Валентиров

Ю. В. Мамчур

Опрос