Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении прав и свобод граждан и правовом режиме на временно оккупированной территории Украины" относительно отмены пропусков и определения прозрачных правил перемещения лиц и грузов (товаров) через временно оккупированную территорию Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2004а-1
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо скасування перепусток та визначення прозорих правил переміщення осіб та вантажів (товарів) через тимчасово окуповану територію України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Станом на сьогодні на лінії зіткнення між українськими військами та російсько-терористичними незаконними збройними формуваннями у межах Донецької та Луганської областей продовжується обстріл українських позицій та населених пунктів. Внаслідок цього майже щодня гинуть та отримують поранення наші громадяни. Фактично війна, що її розв'язала Російська Федерація проти України, продовжується.

Разом з тим не припиняється потік вантажів (товарів) між окупованою територією Донецької та Луганської областей та іншими населеними пунктами України, які завдяки корупційним схемам без проблем проходять контрольні пункти в'їзду-виїзду. Більш того до корупції призвели саме ті обмеження, які були запровадженні (перепустки, обмеження руху вантажів), які вводилися швидко та без прогнозування переваг та недоліків. Все це призводить до незадоволення місцевого населення та зростанню агресії. До того ж загрожує у майбутньому позовами до Європейського суду, бо такими діями ми порушуємо права власних громадян.

Зазначена ситуація є неприпустимою та потребує негайного виправлення шляхом прийняття відповідних змін до законодавства.

2. Мета законопроекту

Метою цього законопроекту є законодавче врегулювання питання переміщення осіб та вантажів (товарів) через тимчасово окуповану територію України.

3. Загальна характеристика законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", зокрема:

- законодавчо врегулювати в'їзд громадян України на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї;

- законодавчо врегулювати перевезення вантажів (товарів);

- розповсюдити гарантії, передбачені Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", на громадян України, які перебувають на території окупованих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Базовим законом у даній сфері суспільних відносин є Закон України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", до якого вносяться запропоновані зміни.

Прийняття вказаного закону внесення змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону не потребує витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування закону після його прийняття

Прийняття Закону матиме наслідком забезпечення належного контролю за переміщенням осіб та вантажів (товарів) через тимчасово окуповану територію України в умовах війни, яку розпочала Російська Федерація проти України, недопущення корупційних схем у процесі такого переміщення та забезпечення дотримання прав людей, недопущення дискримінації громадян України за регіональною ознакою, дотримання Україною міжнародних конвенцій та договорів.

 

Народний депутат України 

Н. В. Веселова

Опрос