Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении прав и свобод граждан и правовом режиме на временно оккупированной территории Украины" относительно усиления контроля за перемещением лиц и грузов (товаров) через временно оккупированную территорию Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.06.2015 № 2004а
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо посилення контролю за переміщенням осіб та вантажів (товарів) через тимчасово окуповану територію України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Станом на сьогодні на лінії зіткнення між українськими військами та російсько-терористичними незаконними збройними формуваннями у межах Донецької та Луганської областей продовжується обстріл українських позицій та населених пунктів. Внаслідок цього майже щодня гинуть та отримують поранення наші громадяни. Фактично війна, що її розв'язала Російська Федерація проти України, продовжується.

Разом з тим не припиняється потік вантажів (товарів) між окупованою територією Донецької та Луганської областей та іншими населеними пунктами України, які завдяки корупційним схемам без проблем проходять контрольні пункти в'їзду-виїзду.

Крім того, має місце майже вільне переміщення осіб та вантажів (товарів) через окуповану територію Автономної Республіки Крим, що здійснюється на підставі Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України".

Зазначена ситуація є неприпустимою та потребує негайного виправлення шляхом прийняття відповідних змін до законодавства.

2. Мета законопроекту

Метою цього законопроекту є посилення контролю за переміщенням осіб та вантажів (товарів) через тимчасово окуповану територію України.

3. Загальна характеристика законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", зокрема:

- визнати на рівні закону окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей, захоплені російськими військами та їх посібниками, тимчасово окупованою територією України. Їх точний перелік відповідно до проекту буде визначатися Верховною Радою України;

- обмежити в'їзд громадян України на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї;

- заборонити ввезення вантажів (товарів) на тимчасово окуповану територію України та вивезення вантажів (товарів) з неї. Виключення становитимуть вантажі (товари), які ввозяться на тимчасово окуповану територію України під контролем спеціально делегованих представників Організації з безпеки та співробітництва в Європі або за участю Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця;

- розповсюдити гарантії, передбачені Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", на громадян України, які перебувають на території окупованих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Базовим законом у даній сфері суспільних відносин є Закон України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", до якого вносяться запропоновані зміни.

Прийняття вказаного закону внесення змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону не потребує витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування закону після його прийняття

Прийняття Закону матиме наслідком забезпечення належного контролю за переміщенням осіб та вантажів (товарів) через тимчасово окуповану територію України в умовах війни, яку розпочала Російська Федерація проти України, та недопущення корупційних схем у процесі такого переміщення.

 

Народний депутат України

І. О. Лапін

Опрос