Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О рынке природного газа" (относительно общественного мониторинга (контроля) качества природного газа)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.06.2015 № 2002а
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" (щодо громадського моніторингу (контролю) якості природного газу)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На сьогодні контроль якості природного газу, що постачається для потреб споживачів, на газорозподільних станціях відбувається лише в документарному вигляді.

Враховуючи суспільну напругу, що виникла внаслідок підвищення тарифів на споживання природного газу, гостро постало питання якості газу, що постачається для потреб споживачів, а також питання можливості відкритого і прозорого моніторингу (контролю) його якості громадськістю.

2. Мета і завдання законопроекту

Мета законопроекту - захист прав споживачів природного газу, шляхом обладнання ГТС приладами обліку якості газу, а також, впровадження громадського моніторингу (контролю) якості природного газу, що постачається для потреб споживачів.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проект Закону передбачає зобов'язати оператора газорозподільної системи здійснювати постійний (щоденний) моніторинг (контроль) якості природного газу, який безпосередньо постачається споживачам, шляхом обладнання газорозподільних станцій приладами чи лабораторіями обліку якості природного газу.

А також забезпечити вільний доступ до інформації щодо моніторингу якості природного газу, що постачається споживачам, для ознайомлення в он-лайн режимі на офіційному сайті оператора газорозподільної системи в мережі Інтернет та на інформаційних стендах чи моніторах, розміщених безпосередньо на газорозподільних станціях.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють дану сферу правовідносин, є Конституція України та Закон України "Про ринок природного газу".

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін чи доповнень до інших законодавчих актів України, не передбачених самим законопроектом.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого проекту Закону України не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" (щодо громадського моніторингу (контролю) якості природного газу)" дозволить підвищити контроль якості природного газу, забезпечити вільний доступ до інформації щодо моніторингу якості природного газу, що постачається споживачам, і як наслідок, зменшить суспільну напругу, що виникла внаслідок підвищення тарифів на споживання природного газу для споживачів.

 

Народні депутати України

о Ю

Опрос