Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел XXI "Заключительные и переходные положения" Таможенного кодекса Украины относительно особенностей обложения ввозной пошлиной транспортных средств, оснащенных электрическими двигателями

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.02.2015 № 1913
Дата рассмотрения: 02.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо особливостей оподаткування ввізним митом транспортних засобів, оснащених електричними двигунами"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Протягом останніх років через збільшення кількості транспортних засобів, що використовуються населенням країни, її залежність від іноземних постачальників енергоресурсів, зокрема нафтопродуктів та газу, стрімко зростає. Проте за наявності зовнішньої агресії та посягання на цілісність країни така ситуація є неприпустимою не лише з економічної точки зору, а і з точки зору національної безпеки.

За даними експертів ринку одним із напрямків, який дозволить значно скоротити споживання паливно-мастильних матеріалів, є збільшення питомої ваги у транспортній інфраструктурі України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.

Однак на сьогодні кількість імпортованих електромобілів складає декілька десятків одиниць на рік, що свідчить про відсутність попиту на них серед населення України, що у свою чергу пов'язано зі значною вартістю таких автомобілів.

Крім того, автомобільний транспорт є найбільшим забруднювачем атмосферного повітря в Україні, його частка становить 33,0 % загального обсягу викидів. що перевищує аналогічний показник розвинених країн світу більш ніж в 1,7 рази.

Як показує досвід розвинених європейських країн системна державна підтримка розвитку електротранспорту дозволяє щорічно значно скорочувати обсяги споживання продукції нафтопереробної промисловості та покращувати екологічну ситуацію.

2. Мета і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою зменшення рівня споживання палива та як наслідок - залежності від іноземних енергоносіїв, покращення екологічної ситуації в країні та імплементації європейських правових норм в Україні.

Основним завданням законопроекту є звільнення імпорту транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, від оподаткування ввізним митом, що дозволить знизити їх вартість до 10 %.

3. Загальна характеристика і основні положення Законопроекту

Законопроект передбачає тимчасове, до 1 січня 2020 року, звільнення від оподаткування ввізним митом транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.

Проектом закону вносяться зміни до прикінцевих положень Митного кодексу України.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Законодавча та нормативно-правова база в цій сфері складається з Конституції України, Митного кодексу України, Закону України "Про Митний тариф України".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

В результаті прийняття законопроекту вартість транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, зменшиться розрахунково від 8 % до 10 %. Такі зміни наблизять вартість звичайних автомобілів до вартості автомобілів, оснащених електричними двигунами.

Крім того, за експертними розрахунками в середньому електромобілі використовують 10 кіловат електроенергії на 100 кілометрів, тоді як звичайні - 10 літрів бензину. В результаті вартість проїзду на електромобілі 100 кілометрів дорівнює 2,8 гривень (10 кВт * 28 копійок), а на звичайному автомобілі - 170 гривень (10 літрів * 17 гривень).

Враховуючи середньостатистичний пробіг звичайного автомобіля, використання електромобілів дозволить його власнику зекономити 4000 - 6000 гривень в місяць. Економія автотранспортних підприємств від використання таких автомобілів обраховується в мільйонах гривень, а в межах країни - в мільярдах.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту дозволить знизити вартість електромобілів, що враховуючи їх економність, забезпечить стрімке зростання попиту на них серед населення. Вказане призведе до зменшення використання іноземних енергоносіїв, знизить енергетичну залежність України від зовнішніх партнерів та сприятиме стабілізації екологічної ситуації в країні.

 

Народний депутат України Г. Г. Кривошея

Народний депутат України С. С. Барна

Народний депутат України В. Є. Івченко

Опрос