Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об осуществлении государственных закупок" (относительно совершенствования законодательства в сфере государственных закупок)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.02.2015 № 1909
Дата рассмотрения: 02.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо вдосконалення законодавства в сфері державних закупівель)"

1. Обгрунтування необхідності прийняття проекту

Верховною Радою України 10 квітня 2014 року було прийнято Закон України "Про здійснення державних закупівель", що має на меті вдосконалення законодавства у сфері державних закупівель, підвищення рівня прозорості та відкритості здійснення процедури державних закупівель, запобігання проявам корупції в цій сфері тощо.

Статтею 39 вищевказаного Закону визначено суб'єктний склад та умови застосування переговорної процедури закупівлі, у тому числі вичерпний перелік випадків застосування цієї процедури. Зокрема, переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів та пов'язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, з особливим періодом, якщо замовником виступає Міністерство оборони України, Міністерство внутрішніх справ України, Служба безпеки України, Національна гвардія України, Державна прикордонна служба України, Служба зовнішньої розвідки України, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, а також наданням за встановленим порядком Україною гуманітарної допомоги іншим державам. Застосування переговорної процедури закупівлі у таких випадках здійснюється за рішенням замовника щодо кожної процедури.

Водночас зазначена норма Закону не враховує у повному обсязі усіх державних органів, які під час особливого періоду залучаються до захисту територіальної цілісності держави та мають нагальну потребу у здійсненні закупівель за вищезазначеною процедурою.

Зокрема, розвідувальним органом України, який відповідно до статті 15 Закону України "Про розвідувальні органи України" фінансується за рахунок коштів, передбачених окремим рядком у Державному бюджеті України, є розвідувальний орган Міністерства оборони України.

Оскільки Головне управління розвідки Міністерства оборони України не зазначене в переліку державних органів, воно позбавлене можливості оперативно застосувати переговорну процедуру закупівлі, що знижує якість виконання завдань за призначенням.

2. Цілі і завдання прийняття проекту

Законопроект розроблено з метою забезпечення невідкладного проведення Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України процедур державних закупівель шляхом переговорних процедур в умовах особливого періоду.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

Законопроектом пропонується передбачити можливість застосування Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України переговорної процедури закупівлі в умовах особливого періоду.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Зазначена сфера правовідносин регулюється Законом України "Про здійснення державних закупівель".

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Запропонований проект Закону створить належні правові умови для невідкладного проведення процедур державних закупівель в умовах особливого періоду.

 

Народний депутат України

Ю. В. Мамчур 

Опрос