Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 316 Таможенного кодекса Украины (относительно применения Конвенции МДП 1975 года к подакцизным товарам)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.02.2015 № 1904
Дата рассмотрения: 02.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 316 Митного кодексу України" (щодо застосування Конвенції МДП 1975 року до підакцизних товарів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Стаття 316 Митного кодексу України передбачає гарантування на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП 1975 року як спосіб забезпечення сплати митних платежів до всіх товарів, крім алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Разом з цим, Митна конвенція про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенція МДП) 1975 року, ратифікована Україною Законом N 117/94-ВР від 15.07.94 року, не забороняє перевезення алкогольних напоїв та тютюнових виробів із застосуванням книжки МДП та не визначає жодних вимог до товарів.

Таким чином, стаття 316 Митного кодексу України обмежує можливості транзиту та посилює монопольне становище юридичних осіб, які надають фінансові гарантії, закріплює на законодавчому рівні переваги одного над іншим способу гарантування при переміщенні товарів цієї категорії.

Обмеження способів забезпечення сплати митних платежів до цих груп товарів суттєво підвищує фінансове навантаження на логістику товарів та робить нерентабельними транзитні перевезення митною територією України.

Перевізники-нерезиденти при перевезенні алкогольних напоїв віддають перевагу транзиту в обхід України, а українські перевізники, які здійснюють перевезення товарів на умовах Конвенції МДП, взагалі змушені відмовлятися від перевезень зазначених товарів.

Це не тільки знижує конкурентоспроможність національних транспортних підприємств, але й значно звужує потенціал України як транзитної держави.

2. Ціль й завдання законопроекту

Головна ціль проекту Закону України "Про внесення змін до статті 316 Митного кодексу України" (щодо застосування Конвенції МДП 1975 року до підакцизних товарів)" - шляхом внесення змін до статті 316 Митного кодексу підвищити конкурентоспроможність українських міжнародних перевізників, дати можливість розвивати галузь міжнародних автомобільних перевезень та збільшити транзитний потенціал України.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

В статті 1 Митного кодексу України зазначено: "якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом та іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору України".

Для приведення норм статті 316 Митного кодексу України у відповідність до Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП 1975 року, до якої приєдналась Україна, пропонується вилучити зі цієї статті норму щодо заборони застосування Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП, 1975 року, як способу забезпечення сплати митних платежів, при перевезенні алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правова сфера правового регулювання, яка охоплюється даним проектом, складається із Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенція МДП) 1975 року та Митного кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України" не потребує додаткових витрат Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

В умовах скорочення ринку міжнародних перевезень вантажів та зменшення вартості цих послуг, перевізники перебувають на межі втрати можливості займатись такою діяльністю. Усунення обмеження способів гарантування доставляння до митниці призначення алкогольних напоїв та тютюнових виробів зменшить фінансове навантаження на логістику перевезень та підвищить рентабельність транзитних перевезень митною територією України, що в свою чергу збереже існуючі робочі місця і дасть можливість створювати нові.

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до статті 316 Митного кодексу України" (щодо застосування Конвенції МДП 1975 року до підакцизних товарів)" приведе українське митне законодавство у відповідність до міжнародних договорів, надасть можливість для розвитку транзитного потенціалу України, забезпечить додаткові надходження до державного бюджету завдяки сплаті митних платежів при перевезенні алкогольних напоїв та тютюнових виробів територією України.

 

Народні депутати України

О. П. Продан

Я. В. Дубневич

Опрос