Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О гражданстве Украины" (относительно упрощения порядка принятия в гражданство Украины отдельных категорий лиц)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.02.2015 № 1901
Дата рассмотрения: 02.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" (щодо спрощення порядку прийняття до громадянства України окремих категорій осіб)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

В умовах військової агресії, багато українських громадян стали на захист своєї Батьківщини. Разом з ними, за власним переконанням і покликом, до захисту України долучилися іноземні громадяни, увійшовши до складу добровольчих батальйонів та партизанських загонів. Або ж, перебуваючи в іншій країні, своєю позицією і діяльністю підтримують суверенітет, територіальну цілісність та незалежність України, внаслідок чого зазнають порушення щодо них прав і свобод людини на території іноземної держави. Багато з них, відчувши себе українцями, прагнуть стати повноцінними громадянами України.

В цілому, Законом України "Про громадянство України" врегульовані питання щодо умов прийняття до громадянства України. Так, згідно частини третьої ст. 9 цього Закону, до осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, застосовується спрощена процедура прийняття до громадянства України.

Проте, виникла необхідність в правовому врегулюванні процедури прийняття до громадянства України осіб, які захищали суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи військових діях у складі добровольчих батальйонів, партизанських загонів чи інших територіальних формувань, що співпрацювали зі Збройними Силами України, органами Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України, а також осіб, які зазнали порушень прав і свобод людини на території іноземної держави у зв'язку зі своєю позицією чи діяльністю, спрямованою на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

Даним законопроектом врегульовується процедура, порядок і термін розгляду клопотання прийняття таких осіб до громадянства України.

2. Цілі та завдання законопроекту.

Метою законопроекту є спрощення порядку прийняття до громадянства України осіб, які захищали суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи військових діях у складі добровольчих батальйонів, партизанських загонів чи інших територіальних формувань, що співпрацювали зі Збройними Силами України, органами Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України, та осіб, які зазнали порушень прав і свобод людини на території іноземної держави, у зв'язку зі своєю позицією чи діяльністю, спрямованою на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

Визначається судовий порядок встановлення факту безпосередньої участі особи в антитерористичній операції чи військових діях.

Надання документального підтвердження порушення громадянських прав і свобод іноземців у зв'язку із їх позицією чи діяльністю, спрямованою на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України, в країні їх постійного проживання.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується встановити процедуру, порядок і термін розгляду клопотання про прийняття до громадянства України осіб, які захищали суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи військових діях у складі добровольчих батальйонів, партизанських загонів чи інших територіальних формувань, що співпрацювали зі Збройними Силами України, органами Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України, та осіб, які зазнали порушення своїх прав і свобод на території іноземної держави у зв'язку зі своєю позицією чи діяльністю, спрямованою на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання.

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють дану сферу правовідносин, є Конституція України та Закон України "Про громадянство України".

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін чи доповнень до інших законодавчих актів України, не передбачених самим законопроектом.

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту.

Реалізація положень цього законопроекту не потребує збільшення видатків Державного бюджету.

6. Очікувані правові та соціально-економічні наслідки прийняття законопроекту.

Введення в дію даного Закону врегулює процедуру, порядок і термін розгляду клопотання про прийняття до громадянства України осіб, які захищали суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи військових діях у складі добровольчих батальйонів, партизанських загонів чи інших територіальних формувань, що співпрацювали зі Збройними Силами України, органами Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України, та осіб, які зазнали порушення своїх прав і свобод на території іноземної держави у зв'язку зі своєю позицією чи діяльністю, спрямованою на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

Соціальним наслідком прийняття законопроекту має стати урівняння в правах цієї категорії осіб з іншими особами, які мають визначні заслуги перед Україною.

 

Народні депутати України:

О. В. Ляшко

Ю. В. Чижмарь

І. В. Попов

В. І. Вовк

А. С. Лозовой

Опрос