Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О регулировании градостроительной деятельности" (относительно дополнительного источника финансирования создания жилищного фонда социального назначения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.01.2015 № 1890
Дата рассмотрения: 30.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо додаткового джерела фінансування створення житлового фонду соціального призначення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Верховною Радою України 12 січня 2006 року прийнято Закон України "Про житловий фонд соціального призначення" який набув чинності з 1 січня 2007 року. На жаль, за цей період ані Урядом, ані органами місцевого самоврядування так і не розпочато створення житлового фонду соціального призначення у населених пунктах.

Натомість Законом України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" від 25 грудня 2008 року N 800-VI скасовано можливість органів місцевого самоврядування отримувати від забудовників житлові приміщення при будівництві житла.

На сьогодні, фактично не існує джерел створення та наповнення комунального житлового фонду, за рахунок якого мають вирішуватись проблеми громадян які потребують забезпечення житлом.

Проблема забезпечення житлом була і залишається в Україні однією з найбільш гострих соціальних проблем.

Сьогодні в черзі на отримання нового житла перебувають 808 тис. українських сімей. Реальні ж можливості поліпшити свої житлові умови щороку мають в середньому лише 1,5 - 2 % сімей.

Як один із шляхів вирішення наявної проблеми, пропонується розширити джерело фінансування для можливості органам місцевого самоврядування створювати житловий фонд соціального призначення у населених пунктах.

Прийняття законопроекту дозволить спрямовувати додаткові не бюджетні кошти на вирішення житлових проблем громадян України, що перебувають на квартирних чергах та потребують соціального захисту.

2. Цілі та завдання законопроекту.

Метою законопроекту є розширення джерел фінансування для можливості органам місцевого самоврядування створювати житловий фонд соціального призначення шляхом надання можливості використовувати на ці цілі кошти забудовників сплачені як пайова участь в розвитку інфраструктури населених пунктів.

3. Загальна характеристика законопроекту.

Проектом нормативного акту пропонується внести зміни до статей 30 та 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" з метою розширення цільового призначення використання коштів, що вносяться забудовниками при забудові земельних ділянок, як пайова участь у розвитку інфраструктури населених пунктів.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання.

Основними нормативно-правовими актами в сфері правовідносин, що розглядається, є: Конституція України та Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін чи доповнень до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту.

Прийняття законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Очікувані правові та соціально-економічні наслідки прийняття законопроекту.

Прийняття законопроекту матиме позитивні наслідки для покращення стану забезпечення житлових прав громадян України, поліпшенню ситуації в частині вирішення житлової проблеми.

 

Народний депутат України

О. О. Марченко

Опрос