Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в отдельные законы Украины (относительно восстановления льгот на проезд для молодежи и финансовой поддержки молодежи на селе)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.01.2015 № 1885
Дата рассмотрения: 29.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до окремих законів України (щодо відновлення пільг на проїзд для молоді та фінансової підтримки молоді на селі)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність прийняття зазначеного законопроекту зумовлена тим, що 28.12.2014 року Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII всупереч Конституції України було позбавлено державної підтримки молодих працівників, залучених до роботи в селах і селищах, надання особливих гарантій для окремих категорій безробітних, які втратили роботу у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, а також безкоштовний проїзд для учнів та студентів денної форми навчання. Відповідно до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Враховуючи вищевикладене, з метою відновлення соціальної справедливості пропонується поновити державну підтримку та підвищення рівня життя молоді.

2. Мета і завдання законопроекту

Законопроект має за мету:

- відновити пільги на проїзд для учнів та студентів денної форми навчання;

- надати державну фінансову підтримку молодим працівникам, залучених до роботи в селах і селищах, одноразової адресної допомоги у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати;

- надання особливої гарантії для окремих категорій безробітних, які втратили роботу у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці.

Завданнями законопроекту є утвердження соціальної справедливості та захист конституційних прав соціально незахищених категорій громадян.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

У зазначеному законопроекті передбачається, що з метою залучення до роботи за відповідною професією (спеціальністю) в селах і селищах молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менш як три роки з підприємствами, установами та організаціями, що розташовані у таких населених пунктах, надається житло на строк його роботи та одноразова адресна допомога у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України у порядку та за переліком професій (спеціальностей), затверджених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо молодий працівник пропрацює в такому населеному пункті не менше десяти років, житло передається йому у власність. Також законопроектом передбачається поновити надання особливих гарантій для окремих категорій безробітних, які втратили роботу у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, а також безкоштовний проїзд для учнів та студентів денної форми навчання.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Правовідносини, які пропонується врегулювати цим законопроектом на сьогодні регулюються Конституцією України, Законом України "Про зайнятість населення", Законом України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону у разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України у 2015 р. та в подальшому.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття зазначеного законопроекту сприяє підтримці молодих працівників, залучених до роботи в селах і селищах, безробітних, надання безкоштовного проїзду для учнів і студентів, утвердженню принципів соціальної справедливості та гуманності.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос