Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О социальной защите детей войны" (относительно восстановления надбавки к пенсии и права на коммунальные льготы детям войны)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.01.2015 № 1880
Дата рассмотрения: 29.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (щодо поновлення надбавки до пенсії та права на комунальні пільги дітям війни)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність прийняття зазначеного законопроекту зумовлена тим, що 28.12.2014 року Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII всупереч Конституції України було позбавлено надбавки до пенсії та права на комунальні пільги дітям війни. Відповідно до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Зазначена категорія громадян, яка нараховує понад 6 мільйонів осіб, пережила важке воєнне дитинство, яке наклало відбиток на їхнє подальше життя. Тому держава зобов'язана надати соціальні гарантії та пільги дітям війни, які пережили війну та післявоєнні труднощі.

Враховуючи вищевикладене, з метою відновлення соціальної справедливості пропонується поновити надбавку до пенсії та право на комунальні пільги дітям війни.

2. Мета і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою поновлення соціального захисту одного з найвразливіших прошарків населення - дітей війни. Завданнями законопроекту є утвердження соціальної справедливості та захист конституційних прав дітей війни, як соціально незахищеної категорії громадян.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

У зазначеному законопроекті пропонується поновити дітям війни надбавку до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Також законопроектом передбачається, що діти війни мають право на 25-відсоткову знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання виключивши умову, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Правовідносини, які пропонується врегулювати цим законопроектом, на сьогодні регулюються Конституцією України, Законом України "Про соціальний захист дітей війни".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону у разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України у 2015 р. та в подальшому.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття зазначеного законопроекту сприяє підтримці дітей війни, утвердженню принципів соціальної справедливості та гуманності.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос