Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном социальном страховании" (относительно частичного финансирования санаториев-профилакториев высших учебных заведений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2015 № 1865
Дата рассмотрения: 06.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Під час прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" не передбачено умов для функціонування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів, які надавали послуги з профілактики страхових випадків з тимчасової втрати працездатності.

Прийняття зазначеного законопроекту обумовлено необхідністю забезпечення осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах, оздоровчими заходами, як профілактикою тимчасової непрацездатності.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Основною метою використання коштів Фонду соціального страхування України за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів є поліпшення здоров'я осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах, що сприятиме зниженню рівня захворюваності серед них.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо забезпечення права осіб, які навчаються в вищих навчальних закладах, на оздоровчі заходи (часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів) за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що діють у даній сфері правового регулювання, є:

Конституція України, Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття відповідних змін передбачатиме фінансування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України у розмірі 44,8 млн. грн., що здійснюватиметься в межах бюджету Фонду на поточний рік (3,73 млн. грн. в місяць).

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація проекту акта забезпечить стабільне функціонування 50 санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів, а також забезпечить роботою понад 1,2 тис. медичних працівників.

 

Народні депутати України

Денісова Л. Л.

Єфремова І. О.

Гриневич Л. М.

Лапін І. О.

Королевська Н. Ю.

Драюк С. Є.

Дроздик О. В.

Опрос