Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном социальном страховании" (относительно обеспечения финансирования санаториев-профилакториев предприятий, учреждений, учебных заведений и организаций)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2015 № 1865
Дата рассмотрения: 27.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо забезпечення фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, навчальних закладів та організацій)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Під час прийняття Закону України "Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці" не передбачено умов для функціонування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, навчальних закладів та організацій. До прийняття вказаного Закону санаторії-профілакторії частково фінансувались з коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності. Після об'єднання фондів соціального страхування функцію часткового фінансування закладів такого типу не було враховано, а інші умови для забезпечення їх життєдіяльності - не запропоновано.

2. Мета законопроекту і шляхи її досягнення

Проблему можна вирішити шляхом внесення відповідних змін щодо функціонування та фінансування санаторіїв-профілакторіїв до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

3. Правові аспекти

У зв'язку із прийняттям Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" втратив чинність Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (N 2240-III від 18.01.2001) втратив чинність.

Постанова Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності "Про затвердження Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності" залишається чинною.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття відповідних змін передбачатиме фінансування санаторіїв-профілакторіїв із коштів Фонду соціального страхування у розмірі 80 млн. гривень.

5. Позиція зацікавлених органів

Проект акта потребує погодження із зацікавленими центральними органами виконавчої влади. Відмова від прийняття змін вимагатиме прийняття інших законних способів припинення, або зміни фінансування закладів.

6. Регіональний аспект

Проект акта стосується всіх адміністративно-територіальних одиниць України.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не потребує узгодження із соціальними партнерами.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту акта забезпечить стабільне функціонування соціальних об'єктів.

 

Народний депутат України

І. О. Лапін

Опрос