Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно повышения уровня рождаемости и престижа отцовства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2015 № 1862
Дата рассмотрения: 27.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо підвищення рівня народжуваності та престижу батьківства)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законопроектом пропонується, зокрема, запровадити новий вид оплачуваної відпустки чоловікам у зв'язку з народженням дитини тривалістю 7 календарних днів, з можливістю приєднати до цієї відпустки щорічну відпустку незалежно від тривалості роботи чоловіка в поточному році.

Сімейним кодексом України визначено, що сім'я є первинним та основним осередком суспільства. Держава охороняє сім'ю, дитинство, материнство, батьківство, створює умови для зміцнення сім'ї. Держава створює людині умови для материнства та батьківства, забезпечує охорону прав матері та батька, матеріально і морально заохочує і підтримує материнство та батьківство.

Відповідно до статті 55 Сімейного кодексу України дружина та чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги. Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім'ї за свою поведінку в ній.

Побудова сімейного життя неможлива без почуттів любові, поваги, без взаємної підтримки, відповідальності одного з подружжя перед другим, а також без взаємодопомоги.

При народженні дружиною дитини настає час, коли сім'я має потребу побути разом; зокрема, чоловік - ближче до своїх дитини та дружини, знаходитися з ними поруч, надавати всіляку допомогу, піклування та підтримку.

Саме в період народження дитини сім'я потребує матеріальної підтримки, а тому в основному чоловіки не можуть дозволити собі піти у відпустку без збереження заробітної плати.

Враховуючи викладене, буде створено сприятливі умови для реалізації права бути присутнім при народженні дитини, що відповідає Сімейному кодексу України.

Крім того, зрівняння прав батьків та матерів на відпустки, в законодавстві України, дозволить значно наблизитися до принципів гендерної рівності та соціальної справедливості.

2. Цілі і завдання законопроекту

Мета законопроекту зумовлює наступні його завдання забезпечення можливості батьком отримати оплачувану відпустку у зв'язку з народженням дитини.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроект вносить зміни до чинного законодавства України, встановлюючи право батька отримати оплачувану відпустку тривалістю сім календарних днів у зв'язку з народженням дитини.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

З метою реалізації положень законопроекту пропонується внести зміни в такі законодавчі акти України: Кодекс законів про працю України, Закон України "Про відпустки".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не вимагає збільшення видатків Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття зазначеного Закону забезпечить підвищення престижу батьківства в країні.

 

Народні депутати України:

Л. М. Гриневич

О. К. Кондратюк

О. Р. Абдуллін

І. І. Подоляк

Ю. В. Тимошенко

В. А. Корчик

І. В. Геращенко

М. М. Іонова

Опрос