Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно безоплатного обеспечения учебниками учащихся общеобразовательных учебных заведений и педагогических работников

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2015 № 1857
Дата рассмотрения: 27.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

28 грудня 2014 року Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII, яким було звужено права щодо забезпечення педагогічних працівників та учнів загальноосвітніх навчальних закладів підручниками, посібниками, методичною літературою.

Останні заяви представників Міністерства освіти і науки України свідчать, що шкільні підручники для більшості населення вже з 2015 - 2016 навчального року стануть платними. Теж саме може стосуватись методичної літератури та посібників для педагогічних працівників.

Проте зазначена ініціатива навряд чи сподобається батькам школярів. Оскільки, кожного року учневі потрібно буде придбати від 12 до 16 підручників з різних предметів. Ціна одного підручника в нинішніх умовах становить від 50 до 300 гривень, а придбати півтора десятка книг зможуть далеко не всі батьки.

Ця ситуація викликає соціальну напруженість серед батьківського та педагогічного загалу.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту

Метою законопроекту є створення належних умов для здобуття якісної загальної середньої освіти у відповідності до статті 53 Конституції України. Для цього пропонується законодавчо встановити, що держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками, посібниками, методичною літературою учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується внести зміни до Законів України "Про освіту" та "Про загальну середню освіту", якими передбачити, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері освіти, безоплатно забезпечує підручниками, посібниками, методичною літературою учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

4. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють безкоштовний регулярний підвезення, є Конституція України, закони України "Про освіту", "Про загальну середню освіту".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не передбачає витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття та реалізація проекту Закону України Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників" дозволить зменшити соціальну напругу. сприятиме поліпшенню організації учбового процесу, сприятиме забезпеченню соціального захисту учнів шкільного віку, їх батьків та педагогічних працівників.

 

Народні депутати України

П. В. Дзюблик
В. В. Кривенко

Опрос