Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно подготовки, изготовления, распространения книг и периодических изданий печатных средств массовой информации отечественного производства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.01.2015 № 1833
Дата рассмотрения: 23.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підготовлення, виготовлення, розповсюдження книжок та періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Аналіз стану і тенденції розвитку видання, розповсюдження українських книжок та періодичних видань друкованих засобів масової інформації підтверджує наявність суттєвих проблемах, що стримують розвиток цієї сфери, а також вказує на необхідність здійснення державою низки комплексних системних заходів з метою невідкладного вирішення цих проблем.

В умовах розвитку інформаційного суспільства Україна потребує формування цілісної державної політики, спрямованої на розвиток вітчизняного книговидання з метою максимального задоволення потреб громадян у їхньому культурно-освітньому та науково-інтелектуальному розвитку, забезпечення захисту національного інформаційного простору.

Разом з тим, важливим фактором є конкурентоспроможність української книги як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Неналежна увага держави до вітчизняної книги та періодичних видань як стратегічного інструмента формування особистості, громадянина, нації стала однією з причин інтелектуальної та культурної деградації українського суспільства і, як наслідок, стрімкого скорочення кадрового потенціалу, спроможного свідомо й професійно проводити нагальні реформи.

2. Мета законопроекту.

Законопроектом передбачається розширити перелік операцій, що звільняються від оподаткування щодо періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, у тому числі електронного контенту.

3. Правові аспекти

Нормативно-правову базу у цій сфері складає Конституція України, Податковий кодекс України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних витрат з Державного бюджету України.

5. Регіональний аспект

Положення законопроекту не стосуються розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

8. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери.

 

Народні депутати України:

Луценко Ю. В.

Княжицький М. Л.

Опрос