Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 55 Бюджетного кодекса Украины (относительно охраны исторических и культурных ценностей общегосударственного значения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.01.2015 № 1822
Дата рассмотрения: 22.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 55 Бюджетного кодексу України (щодо охорони історичних та культурних цінностей загальнодержавного значення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Абзацом 3 статті 13 Закону України "Про музеї та музейну справу" визначено, що сума витрат на забезпечення охорони музеїв обов'язково визначається в державному та місцевих бюджетах і вноситься до переліку захищених статей видатків загального фонду бюджетів.

Також слід зазначити, відповідно до Переліку об'єктів, що підлягають обов'язковій охороні підрозділами Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ за договорами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1993 року N 615 "Про заходи щодо вдосконалення охорони об'єктів державної та інших форм власності", належать державні музеї, картинні галереї, історико-культурні заповідники, інші важливі об'єкти культури, де зберігаються історичні та культурні цінності загальнодержавного значення.

Разом з тим, пунктом 2 статті 55 Бюджетного кодексу України до переліку "захищених видатків" загального фонду не включено видатки на оплату охорони державних музеїв, картинних галерей, історико-культурних заповідників, інших важливих об'єктів культури, де зберігаються історичні та культурні цінності загальнодержавного значення.

Крім того, останнім часом спостерігається ситуація, коли в кінці року майже не здійснюються платежі по незахищеним статтям видатків, що, в свою чергу, призводить до утворення кредиторської заборгованості за надані послуги.

У зв'язку із зазначеним постала необхідність внесення змін до Бюджетного кодексу України та віднесення витрат на охорону державних музеїв, картинних галерей, історико-культурних заповідників, інших важливих об'єктів культури, де зберігаються історичні та культурні цінності загальнодержавного значення, до переліку захищених статей видатків.

2. Мета і шляхи її досягнення

Основною метою цього законопроекту є віднесення видатків на оплату послуг охорони до захищених статей видатків для здійснення платежів у повному обсязі.

3. Правові аспекти

Бюджетний кодекс України;

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1993 року N 615 "Про заходи щодо вдосконалення охорони об'єктів державної та інших форм власності".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття зазначеного законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує оприлюдненню на офіційному сайті Міністерства.

8. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери та не потребує погодження з Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та Спільним представницьким органом всеукраїнських профспілок та профспілкових об'єднань.

9. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не містить положень, спрямованих на регулювання відносин, які є предметом регулювання регуляторного акта. Проект акта не є регуляторним актом.

10. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту забезпечить здійснення видатків на оплату послуг охорони державних музеїв, картинних галерей, історико-культурних заповідників, інших важливих об'єктів культури, де зберігаються історичні та культурні цінності загальнодержавного значення у повному обсязі відповідно до затверджених планових призначень, а також сприятиме їх плануванню на належному рівні.

____________

Опрос