Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в пункт 2 "Заключительных положений" Закона Украины "О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно освобождения от налогообложения продукции оборонного назначения"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.01.2015 № 1817
Дата рассмотрения: 22.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до пункту 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Верховною Радою України 2 вересня 2014 року прийнято закони України за N 1657-VII та N 1658-VII відповідно "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо спрощення ввезення продукції оборонного призначення" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення" (далі - Закон N 1658).

Відповідно до зазначених законодавчих актів звільняється від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість (далі - ПДВ) продукція оборонного призначення, визначена такою згідно з пунктом 9 статті 1 Закону України "Про державне оборонне замовлення" за визначеними кодами згідно з УКТЗЕД, при ввезенні її на митну територію України та постачанні на митній території України.

Але, пунктом 2 Закону N 1658 передбачено обмеження режиму звільнення від обкладання ПДВ продукції оборонного призначення, що ввозиться на митну територію України. Під зазначені обмеження підпадають держави, що:

· визнано згідно із законодавством України державою-окупантом або згідно з нормами міжнародного права - державою-агресором;

· є стороною міжнародного договору про колективну безпеку або міжнародного договору, що має військову складову, якщо іншою стороною такого міжнародного договору (у тому числі багатостороннього) виступає держава-окупант (агресор) по відношенню до України.

В умовах відсутності чіткого нормативного тлумачення щодо переліку країн, що підпадають під дію обмежень режиму звільнення від обкладання ПДВ, на даний час створено ситуацію, коли значна частина продукції оборонного призначення, у тому числі для потреб антитерористичної операції, і досі не випущена для вільного обігу на території України.

Спроба вирішення зазначеного питання на рівні виконавчої гілки влади не призвела до позитивних зрушень. При цьому, за інформацією Міністерства закордонних справ України використання у Законі N 1658 речення "міжнародного договору, що має військову складову" має досить довільне і широке тлумачення, що фактично може привести до оподаткування податком на додану вартість продукції оборонного призначення виробництва США, Канади, Бразилії, Кітая, Індії, більшості європейських держав та ін.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою проекту є усунення нормативних перешкод за для реального безподаткового ввезення продукції оборонного призначення на територію України. Для цього вводиться передумова кваліфікації "країни походження" військової продукції.

Крім цього, термін "держава - окупант" міститься лише у Законі України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, N 43, ст. 230). Отже словосполучення "законодавство України" необхідно замінити словосполученням "законом України".

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується нова редакція пункту 2 Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення";

Закон України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" (щодо визначення терміну "держава - окупант");

Митний кодекс України (щодо визначення країни походження товару у статтях 36 - 48 Розділу II);

Декларація про визначення агресії (затверджена Резолюцією Генасамблеї ООН N 3314 від 14 грудня 1974 року);

Резолюція N 68/262 Сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 27 березня 2014 року про підтримку територіальної цілісності України.

Законопроектом вносяться зміни до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація законопроекту не потребує виділення коштів з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту дозволить вирішити питання безподаткового ввезення (звільнення від оподаткування податком на додану вартість) продукції оборонного призначення, у тому числі для потреб антитерористичної операції, на територію України; зросте обороноздатність України та буде усунуто потенційну можливість фінансування військово-промислового комплексу держави - окупанта (агресора).

 

Народні депутати України:

Н. П. Южаніна

О. П. Порошенко

М. В. Кобцев

Опрос