Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О государственном регулировании азартных игр в Украине

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.01.2015 № 1807
Дата рассмотрения: 21.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про державне регулювання азартних ігор в Україні"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Проект має врегулювати питання ліцензування та правового режиму азартних ігор в Україні. Дана сфера правовідносин нині лише частково врегульована Законом України "Про Державні лотереї в Україні" тому даний законопроект є суспільно-необхідним.

2. Мета та завдання законопроекту.

Запропонований проект передбачає застосування поширеної європейської практики щодо створення Національної комісії з організації та проведення азартних ігор, впровадження додаткового цільового платежу, за рахунок якого передбачається фінансування розвитку фізичної культури та спорту, розвитку культури, та боротьби з ігроманією.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Проектом передбачено створення органу контролю - Національної комісії з організації та проведення азартних ігор, правові засади формування та діяльності, статус, компетенція, повноваження, функції якої визначаються цим Законом.

Зазначений орган має забезпечити контроль за діяльністю всіх організаторів азартних ігор в Україні До компетенції Національної комісії буде входити, зокрема, впровадження технічних регламентів і стандартів лотерейного обладнання.

Необхідність створення такого органу пов'язана зі специфікою сфери грального бізнесу, де потрібно не тільки захищати інтереси держави (включаючи наповнювання бюджету) але, в першу чергу, захищати суспільство та окремих громадян від шахрайства, інших противоправних дій, та ігорної залежності.

До складу цього органу мають увійти представники, визначені Верховною Радою України, Президентом України та Кабінетом Міністрів України, що має забезпечити більш неупереджений контроль за діяльністю організаторів азартних ігор.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Дана сфера правовідносин нині лише частково врегульована Законом України "Про Державні лотереї в Україні" тому даний законопроект є суспільно-необхідним.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із державного бюджету. Лише незначні витрати на створення Національної комісії з організації та проведення азартних ігор.

Крім того прийняття Закону може суттєво збільшити надходження до бюджету через збільшення надходжень від плати за ліцензування певних видів господарської діяльності та прозорого оподаткування операторів державних та недержавних лотерей.

Фінансування діяльності Національної комісії передбачається за рахунок додаткового цільового платежу, який буде справлятись з організаторів азартних ігор.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття.

Проектом передбачено, що всі азартні ігри будуть підлягати ліцензуванню. Ліцензійними умовами будуть визначатись види азартних ігор.

Дане ліцензування дасть змогу вивести значний сектор економіки з тіньової сфери та нелегальних операторів лотерей в правове поле, що дасть можливість знизити суспільну напругу та наповнити бюджет значними коштами.

 

Народний депутат України

Б. Ю. Береза (посвідчення N 411)

Опрос