Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О благотворительной деятельности и благотворительных организациях" (относительно расширения круга лиц - благотворителей антитеррористической операции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.01.2015 № 1806
Дата рассмотрения: 21.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" (щодо розширення кола осіб - благодійників антитерористичної операції)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до частини другої статті 3 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" до сфер благодійної діяльності віднесено сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного стану.

Згідно з пунктом 5 частини першої статті 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" благодійником вважається дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності.

Тобто, чинна редакція Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" звужує права юридичних осіб публічного права в частині можливості надавати благодійну допомогу у сферах, встановлених законом.

Наразі фінансове забезпечення військової галузі країни є вкрай важким, обороноздатність та боєздатність Збройних сил України потребує додаткового фінансування, що може відбуватися за рахунок надання благодійної допомоги юридичними особами публічного права.

За таких обставин для ефективного силового протистояння збройній агресії проти України, а також для боротьби з терористичними, сепаратистськими та іншими незаконними збройними формуваннями необхідно розширити можливості фінансування боєздатності військовослужбовців, що беруть участь у військових діях, охороняють державний кордон, суверенітет та територіальну цілісність України, підтримка суб'єктів публічного права.

З урахуванням зазначеного, враховуючи той факт, що наразі проти України фактично ведеться військова агресія сусідньої з нами країни, існує нагальна необхідність визначення можливості здійснення юридичними особами публічного права благодійної діяльності на цілі заходи з оборони України.

2. Мета і завдання законопроекту

Проект Закону України розроблено з метою захисту прав юридичних осіб публічного права та забезпечення можливості їм надавати благодійну допомогу на цілі захисту державного суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни у визначення поняття "благодійник" щодо розширення кола суб'єктів, які мають право надавати благодійну допомогу.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

У даній сфері суспільних відносин діють Конституція України, Цивільний кодекс України, інші нормативно-правові акти, а також відповідні міжнародні договори, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону у разі його прийняття не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів, матеріальних та інших витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття змін до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" забезпечить удосконалення законодавства України про благодійну діяльність, створить можливості для посилення фінансування обороноздатності нашої держави, захисту її суверенітету та територіальної цілісності.

7. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Проект Закону не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

8. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил та процедур, які можуть становити ризики вчинення корупційних правопорушень.

9. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом, оскільки його положення не спрямовані на правове регулювання відносин між регуляторними органами та суб'єктами господарювання.

 

Народний депутат України

К. Матейченко

Опрос