Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно оптимизации расходов Аппарата Верховной Рады Украины путем внедрения электронной рассылки некоторых печатных материалов, предоставляемых народным депутатам Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.01.2015 № 1795
Дата рассмотрения: 19.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України" (щодо оптимізації витрат Апарату Верховної Ради України шляхом запровадження електронної розсилки деяких друкованих матеріалів, що надаються народним депутатам України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У зв'язку із складною економічною ситуацією в Україні, обов'язком держави є зменшення (оптимізація) витрат на утримання державного апарату та забезпечення його діяльності.

За 2014-й рік (станом на 12 грудня 2014 року) видатки Апарату Верховної Ради України на придбання, ремонт і обслуговування обладнання та інвентарю, на якому виконується друк та тиражування законопроектів (із супровідними матеріалами), інформаційних довідок, а також інших матеріалів, що надаються народним депутатам України, склали 680,0 тис. грн.

Вказані витрати є невиправданими та недоцільними, адже світова практика вказує на необхідність запровадження системи "електронного урядування".

Організацією Об'єднаних Націй з 2001 року публікуються звіти "United Nations e-Government Survey", в яких оцінюється якість запровадження "електронного урядування" в країнах світу за різними критеріями.

За даними "United Nations e-Government Survey - 2014" Україна знаходиться на 87-му місці. Для прикладу: Російська Федерація - 27-ме, Казахстан - 28-ме, Білорусь - 55-те місце.

Існує величезна кількість міжнародних документів, на рівні Ради Європи, що стосуються необхідності запровадження та розвитку "електронного урядування". Україна, як член Ради Європи, повинна реалізувати позитивний європейський досвід, шляхом імплементації відповідних міжнародних документів та шляхом розробки і прийняття законопроектів, які стосуються запровадження ефективної системи "електронного урядування".

Необхідно зазначити, що в Україні існує позитивна практика переходу з друкованих матеріалів на електронні.

Так, нещодавно була запровадження система листування судів та учасників судового процесу - "Електронний суд".

Дана система забезпечує надсилання процесуальних документів електронною поштою, що реально зменшує витрати на друк та поштове відправлення процесуальних документів.

Вищезазначена практика є реальним кроком до оптимізації роботи та витрат судової системи та має запроваджуватись і в інших органах державної влади.

При обговоренні запровадження реформ в Україні, Голова Верховної Ради України у розмові з міністром Естонської Республіки Тааві Рийвасом наголосив на необхідності створення "відкритої, прозорої і доступної" системи електронного урядування і висловив надію на допомогу в цьому процесі з боку Естонії (http://iportal.rada.gov.ua/news/Top-novyna/101748.html).

Прийняття даного законопроекту стане реальним кроком до запровадження та розвитку "електронного урядування" в Україні. Надасть змогу реально заощадити сотні тисяч гривень (що можуть бути направлені на ліки для бійців АТО) та не витрачати тонни паперу (зменшення шкоди, що завдається екології).

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є зменшення обсягу витрат коштів Апаратом Верховної Ради України для придбання паперу, ремонту і обслуговування обладнання та інвентарю (оргтехніка, картриджі і т. д.), на яких здійснюється друк та тиражування законопроектів (із супровідними матеріалами), а також інших матеріалів, що надаються народним депутатам України.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 11, 21, 24, 25, 98, 112, 117, 122, 126, 131, 133, 145, 147, 150, 152, 156 Регламенту Верховної Ради України та зменшити витрати Апарату Верховної Ради України на друк матеріалів, що надаються народним депутатам України.

Відповідно до законопроекту:

- оптимізується робота Апарату Верховної Ради України;

- значно зменшується кількість друкованих матеріалів, що надаються народним депутатам України;

- спрощується система передачі інформації.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складають Конституція України, Закон України "Про статус народного депутата України", Регламент Верховної Ради України та Положення про Апарат Верховної Ради України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень даного законопроекту не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Реалізація положень даного законопроекту надасть змогу значно зменшити обсяг витрат коштів Апарату Верховної Ради України для придбання паперу, ремонту і обслуговування обладнання та інвентарю (оргтехніка, картриджі і т. д.), на яких здійснюється друк та тиражування законопроектів (із супровідними матеріалами), а також інших матеріалів, що надаються народним депутатам України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту матиме наслідком заощадження коштів Державного бюджету України, оптимізацію роботи Апарату Верховної Ради України та зменшення негативного впливу (шкоди) на екологію.

 

Народний депутат України

Д. І. Голубов (посв. N 334)

Опрос