Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Экономическом эксперименте на территории города Одессы

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.01.2015 № 1786
Дата рассмотрения: 16.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про Економічний експеримент на території міста Одеси"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Одеса розташована на північно-західному узбережжі Чорного моря, на перетині шляхів з Північної та Центральної Європи на Близький Схід та в Азію, у центрі Одеської області, між Біляївським, Овідіопольським та Комінтернівським районами.

Одеса - один з головних економічних центрів України, що поєднує в собі найбільший морський порт, розвинену промисловість, курортно-рекреаційний комплекс, транспортну, фінансову та соціальну інфраструктуру.

В Одесі працюють понад 460 спільних підприємств з іноземним капіталом. Місто є єдиним повністю сформованим в українському Причорномор'ї локальним територіально-виробничим комплексом. В економіці Одеси домінують підприємства, пов'язані з морським бізнесом, поряд з ними, важливу роль у життєдіяльності міста відіграють продовольчі та переробні підприємства, а також підприємства легкої промисловості. Місто забезпечене висококваліфікованою робочою силою, що володіє іноземними мовами. Це дозволяє розвивати в Одесі бізнес з високими стандартами та вимогами до трудових ресурсів.

Розвинена мережа автодоріг, розташування міста в близькості від річок Дунай, Дністер, Південний Буг і Дніпро, а також великі морські порти Одеса, Іллічівськ та Южне - у поєднанні з міжнародним аеропортом "Одеса" та залізницею створюють сприятливі умови для приймання, обробки, зберігання та транспортування вантажів, а також обробки потужних пасажиропотоків.

Одеса є одним з найважливіших транспортних вузлів України і має розвинену транспортну інфраструктуру.

Одеса є найбільшим морським портом України, в якому перевантажують зерно, цукор, вугілля, нафтопродукти, цемент, метали, джут, деревину, продукцію машинобудівної промисловості тощо.

Через місто проходять міжнародні автошляхи M05, M14, M15, M16, M22, E58, E87, E95, E581 та національний H04, завдяки місто з'єднане з Віднем, Кишиневом, Санкт-Петербургом та багатьма іншими іноземними та українськими містами. Через місто також проходять три міжнародні транспортні коридори: Європейський коридор N 9: Гельсінкі - Виборг - Санкт-Петербург - Псков - Москва - Калінінград - Київ - Любашівка/Роздільна - Кишинів - Бухарест - Димитровград - Александруполіс; Транспортний поток між Балтійським та Чорним морями: Гданськ - Одеса; "TRACECA": Європа - Кавказ - Азія.

За часів управління містом французького урядовця, Луї де Ланжерона, у 1819 році, Одеському порту було надано режим порто-франко, що дозволяло право безмитного ввезення та вивозу товарів. Це дозволило розвинути зовнішню торгівлю та покращити економічні умови у місті.

Враховуючи складне фінансово-економічне становище країни в умовах кризових явищ, основні галузі виробництва потребують нових моделей управління здатних спричинити стрімкий економічний розвиток виробництва та технологій, в зв'язку з чим, пропонується провести в межах міста Одеси економічний експеримент.

2. Цілі та завдання прийняття законодавчого акта

Основним завданням проекту є проведення економічного експерименту, спрямованого на створення сприятливих умов розвитку інвестиційної та інноваційної діяльності на території міста Одеси, відновлення роботи підприємств, підвищення ефективності виробництва, економічного розвитку міста, з метою пошуку ідеальної моделі стрімкого економічного розвитку на прикладі міста Одеси, що в подальшому може використовуватись на території всієї держави.

3. Загальні характеристики та основні положення проекту

Законопроектом пропонується провести економічного експерименту в адміністративних межах міста Одеси Одеської області.

Суб'єктам господарської діяльності, які реалізують на цій території інвестиційні проекти направлені на розвиток міста Одеси, на підставі договору (контракту) щодо умов реалізації цього інвестиційного проекту забезпечується надання відповідних пільг.

4. Стан нормативно-правової бази для прийняття законопроекту

Нормативно-правою базою для прийняття даного законопроекту є Конституція України, Податковий кодекс України.

Законопроект потребує одночасного внесення змін до Податкового кодексу України. Відповідний законопроект подається одночасно із цим проектом.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребує витрат із Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законодавчого акта

Прийняття законопроекту дасть можливість залучити в місто Одесу інвестиції, сприятиме збільшенню кількість робочих місць в місті, розвитку інфраструктури міста. Крім того, прийняття запропонованого законопроекту сприятиме пошуку ефективних засобів управління та економічних моделей стрімкого економічного розвитку на прикладі міста Одеси, що в подальшому може використовуватись на території всієї держави.

 

Народний депутат України

С. В. Ківалов

Народний депутат України

А. І. Кіссе

Народний депутат України

Є. Л. Матвівйчук

Опрос