Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно усиления ответственности за нарушение законодательства о воинской обязанности, военной службе, обороне, мобилизационной подготовке и мобилизации

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.01.2015 № 1783
Дата рассмотрения: 02.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про військовий обов'язок, військову службу, оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Розроблення проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про військовий обов'язок, військову службу, оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (далі - проект Закону) обумовлено необхідністю проведення чергових хвиль мобілізації у 2015 р. для підвищення обороноздатності держави та успішного проведення антитерористичної операції в окремих районах Донецької та Луганської області. Одним із інструментів попередження порушення військовозобов'язаними та призовниками законодавства про військовий обов'язок і військову службу, а також законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію є посилення адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ст. ст. 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - "КУпАП").

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону розроблено з метою посилення рівня відповідальності громадян України за виконання законодавства про військовий обов'язок, військову службу, оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Шляхом досягнення поставленої мети є внесення змін у ст. ст. 210, 210-1 КУпАП, що полягають у підвищенні рівні адміністративних штрафів за порушення законодавства про військовий обов'язок, військову службу, оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

3. Правові аспекти

У цій сфері нормативно-правових відносин діють:

Конституція України;

Кодекс України про адміністративні правопорушення;

Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу";

Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";

Закон України "Про Збройні Сили України";

Закон України "Про оборону України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація Закону України не потребує матеріальних та інших витрат.

5. Позиція зацікавлених органів

Проект Закону України погоджено з фракцією Політичної партії "Об'єднання "Самопоміч", фракцією Радикальної партії Олега Ляшка та фракцією Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України розміщено у підрозділі Законотворча діяльність в комітетах Верховної Ради України. Комітет з питань національної безпеки і оборони офіційного веб-сайту Верховної Ради України.

Положення проекту Закону України обговорювалися з Платформою Реанімаційного Пакету Реформ.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону України сприятиме підвищенню обороноздатності України через посилення адміністративної відповідальності за порушення законодавства про військовий обов'язок, військову службу, оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

 

Народний депутат України

П. М. Кишкар (посвідчення N 134)

Опрос