Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Заключительные положения Закона Украины "О применении амнистии в Украине" (относительно полной реабилитации политических заключенных)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.01.2015 № 1781
Дата рассмотрения: 16.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про застосування амністії в Україні" (щодо повної реабілітації політичних в'язнів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Сьогодні, після перемоги Революції Гідності, на жаль, в неволі залишаються як особи, переслідувані за часів антинародного режиму, так і новітні політв'язні і політично переслідувані.

Такі явища, як політичні репресії, фабрикація і фальшування кримінальних справ, щодо громадсько-політичних діячів, на жаль не залишились в минулому.

Ми продовжуємо фіксувати факти упередженості судової гілки влади, у справах проти громадських активістів та політичних діячів. Справи ґрунтуються не на доказовій базі, а з політичних мотивів.

Органи досудового та судового слідства, досі мають в своєму арсеналі та активно використовують інструменти погроз, тиску та тортур. Подібна ситуація і у місцях позбавлення волі.

Досі не звільнено від відбуття покарання навіть деяких широко відомих діячів громадсько-політичного та правозахисного руху, героїв Майдану та бійців добровольчих батальйонів, які і зараз перебувають на передовій в складі добровольчих батальйонів та інших військових підрозділів.

2. Цілі й завдання прийняття проекту Закону

Метою цього законопроекту - є усунення негативних наслідків кримінального переслідування осіб з політичних мотивів та за їхню громадську діяльність.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Проектом Закону передбачається застосування індивідуальної амністії до визначеного кола осіб, щодо яких мало місце кримінальне переслідування, пов'язане з їхньою громадсько-політичною діяльністю.

4. Стан нормативно правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою в даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про застосування амністії в Україні", Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.

Прийняття проекту Закону не потребуватиме внесення змін та доповнень до законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття проекту Закону та реалізація його положень дозволить реабілітувати осіб, які зазнали кримінального переслідування з політичних мотивів.

 

Народні депутати України:

Мосійчук І. В.

Лінько Д. В.

Лозовой А. С.

Опрос