Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно прав граждан во время проведения мирных собраний)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.01.2015 № 1779
Дата рассмотрения: 16.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо прав громадян під час проведення мирних зібрань)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проблематика мирних зібрань завжди була, є та, безумовно, буде актуальною. І це зрозуміло, оскільки мирні зібрання є не лише критерієм, за яким визначають рівень демократії у країні, але і надзвичайно дієвим способом громадського контролю за інститутами публічної влади. У новітній історії України є наочні приклади, які свідчать про те, що "майдани" є ефективним механізмом реалізації та забезпечення суверенітету Українського народу, який на певних історичних етапах не лише може, але і має право визначати подальшу політичну, економічну та соціальну долю України, використовуючи для цього як інструмент мирні зібрання.

Згідно ст. 39 Конституції України: "громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування…".

Досвід останніх років показав, що громадяни України часто збираються з метою висловити свою думку або позицію представникам влади, місцевого самоврядування або керівництву установ і підприємств та метою безпосереднього впливу з питань формування та реалізації державної політики. Таким чином вони реалізовують своє конституційне право брати участь в управлінні державними справами. Втім, це право реалізовується не повністю. Оскільки, керівники або посадові особи згаданих органів та установ часто ігнорують вимоги громадян та не йдуть на спілкування до них.

Завданням проекту Закону є введення в законодавство України правової норми, згідно якої громадяни України користуються правом невідкладного прийому з керівниками та іншими посадовими особами органів державної влади, установ, підприємств та організацій.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Проект Закону розроблено для забезпечення належної реалізації громадянами України права брати участь в управлінні державними справами та права збиратися мирно.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Механізмом досягнення вказаної мети є внесення відповідних змін до законів України "Про громадські об'єднання", "Про місцеве самоврядування України" та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Питання, що пропонується врегулювати у законопроекті, регулюються:

Конституцією України та законами України "Про громадські об'єднання", "Про місцеве самоврядування України" та Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Прийняття проекту Закону України не потребує змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із Державного бюджету, дає можливість наповнювати його.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Внесення відповідних змін до законів України "Про громадські об'єднання", "Про місцеве самоврядування України" та Кодексу України про адміністративні правопорушення сприятиме розвитку громадянського суспільства.

 

Народні депутати України:

О. Л. Сугоняко

М. І. Лаврик

О. В. Медуниця

Опрос