Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на строительство объектов производственного назначения и объектов непроизводственного назначения на отдельных объектах благоустройства зеленого хозяйства г. Киева

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.01.2015 № 1772
Дата рассмотрения: 15.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про мораторій на будівництво об'єктів виробничого призначення та об'єктів невиробничого призначення на окремих об'єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

У місті Києві склалася критична ситуація щодо незаконної, неконтрольованої та систематичної забудови земель, які належать до особливо цінних земель та об'єктів благоустрою зеленого господарства м. Києва.

Київська міська рада, без належних на те повноважень та жодних узгоджень, розпорядилася і продовжує розпоряджатися особливо цінними землями столиці на яких розміщенні об'єкти природно-заповідного фонду та охоронювані об'єкти Всесвітньої культурної спадщини, вилучення яких перебуває виключно в компетенції Верховної Ради України, відповідно до статей 150, 151 Земельного кодексу України.

Масове хижацьке видалення зелених насаджень під час незаконної забудови на незаконно виділених об'єктах природно - заповідного фонду спричиняє згубні наслідки для природного середовища, санітарно-гігієнічних і рекреаційних умов та якості життя громадян в столиці держави, а також стану здоров'я населення та його естетичного виховання.

Вирішення питання щодо будівництва об'єктів виробничого призначення та об'єктів невиробничого призначення на окремих об'єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва можливо лише після налагодження дієвих механізмів громадського та державного контролю.

З огляду на наведене вище, автори законопроекту вважають за необхідне введення мораторію на будівництво об'єктів виробничого призначення та об'єктів невиробничого призначення на окремих об'єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва.

2. Цілі та завдання прийняття Закону

Прийняття такого Закону зупинить процес подальшої незаконної забудови та знищення зелених насаджень в найважливіших зелених зонах м. Києва, сприятиме розширенню в столиці держави мережі природоохоронних об'єктів та зобов'яже органи місцевого самоврядування м. Києва здійснити низку конкретних заходів щодо збереження й покращення стану об'єктів благоустрою зеленого господарства міста.

3. Загальна характеристика і основні положення Закону

Законопроект передбачає ввести мораторій строком на 7 років на будівництво об'єктів виробничого призначення та об'єктів невиробничого призначення на окремих об'єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва, таких як сквери, ботанічні сади, парки, лісопарки, рекреаційні зони, міські ліси, приміська зелена зона; зелені насадження прибудинкових територій; урочища зі стрімкими схилами; берегозахисні ділянки та водоохоронні зони; острови та схили Дніпра.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері

Відносини у цій галузі регулюються Конституцією України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Земельним кодексом України та Водним кодексом України, Законом України "Про столицю України - місто-герой Київ", Законом України "Про основи містобудування", Законом України "Про архітектурну діяльність", Законом України "Про планування та забудову територій", Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України "Про охорону культурної спадщини", Законом України "Про інвестиційну діяльність", Законом України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища", Законом України "Про рослинний світ", Законом України "Про благоустрій населених пунктів".

Втім, діюче законодавство на практиці не запобігає масовим проявам знищення зелених насаджень, незаконному будівництву об'єктів виробничого призначення та об'єктів невиробничого призначення на окремих об'єктах благоустрою зеленого господарства що повсюдно спостерігаються нині, насамперед у м. Києві.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього Закону не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття проекту Закону України "Про мораторій на будівництво об'єктів виробничого призначення та об'єктів невиробничого призначення на окремих об'єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва" покращить санітарно-гігієнічні й рекреаційні умови та підвищить якість життя громадян в столиці держави.

 

Народний депутат України

В. І. Ар'єв

Опрос