Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации" (относительно мобилизации народных депутатов Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.01.2015 № 1771-1
Дата рассмотрения: 26.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо мобілізації народних депутатів України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність прийняття даного проекту Закону не викликає сумнівів, адже суспільство вимагає справедливості у питаннях мобілізації чоловіків, які можуть захищати державу від внутрішніх та зовнішніх загроз. Народні депутати України не повинні бути виключенням та залишатися осторонь від необхідності стати на заваді ворогам суверенітету та незалежності України. Разом з тим, необхідно зважати на одне з головних завдань народного депутата це - представлення інтересів народу України у Верховній Раді України. У зв'язку з цим, пропонується мобілізовувати народних депутатів України у міжсесійний період та, коли немає пленарних засідань. Визначення функціональних обов'язків, в районах виконання бойових завдань, відбуватиметься за погодженням депутатів з особами, в компетенції яких, знаходяться такі питання.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Метою проекту Закону є встановлення справедливості у питаннях мобілізації чоловіків, які можуть захищати державу від внутрішніх та зовнішніх загроз, а саме: створити умови для мобілізації народних депутатів України у міжсесійний період та у період, коли немає пленарних засідань, за їх власним бажанням.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом запропоновано абзац дев'ятий частини першої статті 23 вилучити. Доповнити Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" новою статтею 23-1, якою передбачити, що народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим мають право відбути на військову службу під час мобілізації до місця виконання бойових завдань Збройними Силами України у міжсесійний період та дні, коли немає пленарних засідань. Рішення щодо функціональних обов'язків депутата в місцях виконання бойових завдань приймається за погодженням депутата з особами в компетенції яких знаходиться відання такого питання. Запропонована стаття надасть можливість народним депутатам України та депутатам Верховної Ради Автономної Республіки Крим брати участь у бойових завданнях ЗСУ підчас мобілізації.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним законодавчим актом у зазначеній сфері відносин є Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного та місцевих бюджетів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Українське суспільство позитивно сприйме запровадження справедливості у питаннях мобілізації народних депутатів України, адже усі чоловіки, які можуть захищати державу від внутрішніх та зовнішніх загроз, повинні це робити на рівні один з одним.

 

Народний депутат України

В. М. Ничипоренко (реєстр. N 397)

Опрос