Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно призыва на военную службу или сборы народных депутатов Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.01.2015 № 1771
Дата рассмотрения: 15.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підлягання призиву на військову службу або збори народних депутатів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Як випливає із положень чинного законодавства, зокрема, статті 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" мобілізація - це комплекс заходів, спрямованих також на виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України.

Згідно із статтею 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України, військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни.

Відповідно до статті 65 Конституції України "захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України". При цьому Основний Закон визначає, що не може бути привілеїв чи обмежень громадян за будь-якими ознаками (стаття 24 Конституції України). Тобто відповідно до положень Основного Закону України захист Вітчизни є першочерговим обов'язком громадян України, що стосується всіх без виключення громадян не залежно від будь-яких інших чинників.

Крім того, Україна, яка планує реформувати військові сили та наблизитись до кращих світових та європейських стандартів, має підвищити престижність служби в Збройних силах України, одним із кроків до чого є забезпечення участі в призові на військову службу народних депутатів України.

2. Мета та завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є впровадження можливості призову народних депутатів України на військову службу та на навчальні чи спеціальні збори.

Мету законопроекту пропонується досягти шляхом внесення змін до Законів України "Про статус народного депутата України", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про військовий обов'язок і військову службу".

3. Загальна характеристика і основні положення акта

Проектом пропонується усунути обмеження щодо можливості призову народних депутатів України на військову службу та на навчальні чи спеціальні збори.

4. Стан нормативно-правової бази

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють зазначене вище питання, є Конституція України та Закони України "Про статус народного депутата України", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про військовий обов'язок і військову службу".

Прийняття Закону не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту Закону не впливає на дохідну чи видаткову частини Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту забезпечує виконання статті 65 Конституції України, якою передбачено, що захист Вітчизни є першочерговим обов'язком громадян України, а також забезпечує дотримання рівності всіх перед законом.

 

Народні депутати України:

Вінник І. Ю.

Пашинський С. В.

Антонищак А. Ф.

Тетерук А. А.

Береза Ю. М.

Левус А. М.

Лапін І. О.

Тимошенко Ю. В.

Опрос