Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усиления охраны экосети)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.01.2015 № 1769
Дата рассмотрения: 21.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення охорони екомережі)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У Законі України "Про екологічну мережу України" в пункті "з" статті 5 як складові частини екомережі прописані як землі сільськогосподарського призначення "пасовища", "луки" і "сіножаті", а у пункті "е" цієї статті прописані як природні території тільки "пасовища" і "сіножаті". Тому необхідно у систему екомережі ввести також природні луки, які мають велике значення для охорони біорізноманіття. Законопроект узгоджує ст. 32 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" зі ст. 16 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", яка забороняє знищення диких тварин у природних заповідниках. Законопроект передає повноваження державним адміністраціям із створення нових територій природно-заповідного фонду від ліквідованих у травні 2013 року в рамках Адміністративної реформи територіальних органів Мінприроди України. Ці поправки до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" помилково були забуті і не внесені до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні" від 16.10.2012 р.

У зв'язку з цим Департаменти екології обласних держадміністрацій поки що не мають права займатися утворенням і охороною природно-заповідних територій місцевого значення, що сповільнює організацію нових об'єктів природно-заповідного фонду на місцях, які є складовою частиною екомережі. Тому цю прикру помилку потрібно якнайшвидше виправити.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Законопроект спрямований на забезпечення покращення охорони екомережі.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проект Закону України розширює повноваження обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій щодо охорони екомережі та створення нових заповідних територій.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Суспільні відносини щодо охорони екомережі регламентуються Конституцією України, законами України "Про природно-заповідний фонд України", "Про екологічну мережу України", "Про охорону навколишнього природного середовища", Кодексом України про адміністративні правопорушення і підзаконними нормативно-правовими актами.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону у разі його прийняття та реалізації не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту створить правове підґрунтя для ефективної охорони та розширення екомережі та заповідних територій обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями.

 

Народні депутати України:

О. В. Єднак

Г. М. Гопко

В. М. Кривенко

Опрос