Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усиления охраны экосети)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.01.2015 № 1769
Дата рассмотрения: 15.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення охорони екомережі)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Законопроект вводить у систему екомережі, за досвідом США, Канади, Фінляндії, Австралії та інших країн, ділянки дикої природи, які мають велике значення для охорони біорізноманіття, узгоджується із ст. 32 Закону України "Про мисливське господарство та полювання", ст. 16 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", яка забороняє знищення диких тварин у природних заповідниках, передає повноваження державним адміністраціям із створення нових територій природно-заповідного фонду від ліквідованих у травні 2013 р. у рамках Адміністративної реформи територіальних органів Міністерства екології та природних ресурсів України. Ці поправки до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" помилково були забуті і не внесені до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні" від 16.10.2012 р.

У зв'язку з цим Департаменти екології обласних держадміністрацій поки що не мають права займатися утворенням і охороною природно-заповідних територій місцевого значення, що сповільнює організацію нових об'єктів природно-заповідного фонду на місцях, які є складовою частиною екомережі. Тому цю прикру помилку потрібно якнайшвидше виправити.

2. Цілі та завдання проекту Закону

Метою прийняття проекту Закону є покращення охорони екомережі.

3. Загальна характеристика проекту Закону

Проект Закону України розширює повноваження обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій щодо охорони екомережі та створення нових заповідних територій.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Суспільні відносини щодо охорони екомережі регламентуються Конституцією України, законами України "Про природно-заповідний фонд України", "Про екологічну мережу України", "Про охорону навколишнього природного середовища", Кодексом України про адміністративні правопорушення і підзаконними нормативно-правовими актами.

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття законопроекту створить правове підґрунтя для ефективної охорони та розширення екомережі та заповідних територій обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.

 

Народні депутати України:

О. В. Єднак

Г. М. Гопко

К. Г. Усов

В. М. Кривенко

Опрос