Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О телевидении и радиовещании" (относительно участия иностранных лиц в телерадиоорганизациях)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 31.01.2015 № 1768-1
Дата рассмотрения: 31.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо участі іноземних осіб в телерадіоорганізаціях)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Конституцією України кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань (стаття 34 Конституції України).

Серед найважливіших функцій держави України визначаються захист її суверенітету і територіальної цілісності, забезпечення економічної та інформаційної безпеки (стаття 17 Конституції України).

Одним із механізмів реалізації зазначених норм є діяльність засобів масової інформації.

В умовах збройної агресії Російської Федерації, одним із способів захисту держави України від "інформаційної війни" має стати контроль над телерадіорганізаціями засновниками (учасниками) з держави - окупанта (держави - агресора).

Контроль за засновником (співзасновником), власником (співвласником) телерадіоорганізації передбачає безпосереднє або через пов'язаних осіб володіння частками (паями, акціями), що забезпечує досягнення 50 і більше відсотків голосів у вищому органі юридичної особи, яка є засновником (співзасновником), власником (співвласником) телерадіоорганізації (абзац 17 статті 1 Закону України від 21.12.93 N 3759-XII "Про телебачення і радіомовлення").

Враховуючи, що вплив на діяльність телерадіорганізацій, зокрема, інформаційну політику мовлення (телерадіомовлення), може бути реалізований лише учасниками (власниками), які володіють 50 і більше відсотків голосів у вищому органі юридичної особи, вбачається необхідним обмежити участь прямо або опосередковано особами - резидентами держави - окупанта (держави - агресора).

2. Мета та завдання прийняття акта

Завданням законопроекту є правове врегулювання питань участі іноземних фізичних та/чи юридичних осіб у статутному капіталі телерадіоорганізацій з метою захисту суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту Закону

Законопроектом передбачається внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення", зокрема пропонованими змінами забороняється створення та діяльність телерадіоорганізацій у разі, якщо п'ятдесят і більше відсотків голосів у вищому органі управління відповідної телерадіоорганізації належить безпосередньо або опосередковано (через пов'язаних осіб) фізичним особам та/або юридичним особам, які є резидентами держави, визнаної згідно із законодавством України державою-окупантом, або визнаної згідно з нормами міжнародного права державою-агресором, а також передбачається зміна санкції у вигляді анулювання ліцензії на підставі факту невідповідності ліцензіата визначеним частинами 3 та 4 статті 12 зазначеного Закону вимогам щодо діяльності телерадіоорганізацій, обмеження частки або заборони власності іноземних фізичних та юридичних осіб в акціонерному або статутному капіталі телерадіоорганізації, а також до установчих і статутних документів телерадіоорганізації.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання законопроекту, регламентуються Конституцією України, Законами України "Про телебачення і радіомовлення", "Про інформацію", "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" та Господарським кодексом України.

Прийняття поданого законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових фінансових і матеріальних витрат за рахунок Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття законопроекту дозволить недопустити розповсюдження інформації, яка покликана на розпал ворожнечі, порушення суверенітету та територіальної цілісності України з боку держави-окупанта (держави-агресора).

 

Народний депутат України

С. М. Каплін (N посв. 342)

Опрос