Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Военных казначейских обязательствах

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1760
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про Військові казначейські зобов'язання"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Передбачається, що державні казначейські зобов'язання використовуватимуться під час ситуацій політичної та економічної нестабільності як інструмент компенсації дефіциту державного бюджету та інструмент боротьби з інфляцією. Але нажаль, як показала практика залучення коштів за допомогою державних казначейських зобов'язань, а саме державних казначейських зобов'язань "Військові", мало дуже низьку ефективність. Це пов'язано із недосконалістю законодавства стосовно державних казначейських зобов'язань, та низьким рівнем довіри населення до державних фінансових інструментів.

Як показує міжнародний досвід, військові казначейські зобов'язання є ефективним інструментом залучення коштів на забезпечення боєздатності армії, та інструментом утримання інфляції в складні для країни часи, проте для повноцінного функціонування інструменту існує потреба у прийнятті закону "Про військові казначейські зобов'язання", та внесення до ряду законодавчих актів відповідних змін та доповнень.

Це надасть змоги створити ефективний інструмент, який буде мати високий рівень довіри населення, та буде здатен залучити значні обсяги коштів для потреб армії.

2. Мета та завдання прийняття законодавчого законопроекту

Законопроект підготовлено з метою комплексного вирішення питання створення спеціального фінансового інструменту, з високим рівнем довіри населення, який покликаний забезпечити додаткове фінансування потреб Української Армії.

Шляхами досягнення зазначеної мети є прийняття закону України про "Про військові казначейські зобов'язання", внесення змін та доповнень до Податкового кодексу України, Бюджетного кодексу України та законів України "Про цінні папери та фондовий ринок", "Про Державний бюджет України на 2016 рік".

Проект Закону України "Про військові казначейські зобов'язання" спрямований на забезпечення максимальної реалізації потенціалу ідеї консолідації суспільства для перемоги у війні та відновлення територіальної цілісності держави, та ініціювання створення механізму громадського контролю над ключовими елементами державного бюджету України.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правовідносини у цій сфері регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України, Бюджетним кодексом України, законами України "Про цінні папери та фондовий ринок", "Про Державний бюджет України на 2014 рік".

4. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту надасть змогу частково покрити дефіцит та вплине на доходну частини державного бюджету.

Реалізація законопроекту потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України на запровадження системи контролю громадськості за ключовими елементами державного бюджету України, та емісію військових казначейських зобов'язань, їх реалізацію та обслуговування.

5. Прогноз соціально-економічних та інші наслідків прийняття законопроекту

Запровадження норм законопроекту сприятиме забезпеченню умов для застосування військових казначейських зобов'язань як одного з ефективних засобів покриття дефіциту державного бюджету, інструменту боротьби з інфляцією та забезпеченню добровільної підтримки населення боротьби за суверенітет та територіальну цілісність держави. Підвищення якісного рівня довіри населення через механізм контролю за державним бюджетом, сформує платформу для фінансового забезпечення потреб армії.

 

Народний депутат України

С. П. Мельничук

Опрос