Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины (относительно изменения начала отсчета таможенного оформления в случае электронного декларирования)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1758
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо зміни початку відліку митного оформлення в разі електронного декларування)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Для ефективної зовнішньоекономічної діяльності дуже важливим засобом активізації експортно-імпортної діяльності, яка б відповідала законодавству, прийнятому у високо розвинутих країнах, є пошук внутрішніх механізмів скорочення витрат та часу при митному оформленні операцій. Важливим показником вдосконалення митної системи України є автоматизація процедур митного оформлення товарів, максимальне зменшення "людського фактору", що має на меті значно зменшити корупційну складову в діяльності посадових осіб митниць.

На сьогодні все ще існує багато ускладнень та бюрократичних перешкод у митному оформленні, спостерігається зловживання службовим становищем митними органами, що проявляється серед іншого і у бездіяльності щодо прийняття електронної декларації, що залишає можливість для корупційних зловживань з боку митних офіцерів.

2. Мета і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою спрощення механізму митного оформлення електронного декларування.

3. Загальна характеристика законопроекту

Даним законопроектом пропонуються внести зміни до частини 1 статті 248 Митного кодексу України щодо початку відліку митного оформлення в разі електронного декларування, а саме пропонується вважати початком митного оформлення момент відправлення електронної декларації (або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію) органу доходів і зборів. Це призведе до припинення неправомірного затягування розгляду електронної декларації та унеможливить виникнення ситуацій, що можуть породжувати корупційні схеми.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою у даній сфері правового регулювання є Митний кодекс України.

Реалізація положень зазначеного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законопроектів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогнозні соціально-економічні та інші наслідки застосування акта

Прийняття законопроекту дозволить чітко врегулювати процес митного оформлення в разі електронного декларування та усуне можливість для зловживань з боку митних органів.

 

Народний депутат України

Я. Маркевич

Опрос