Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения транспортного средства, переоборудуемого в легковой автомобиль, с которого взимается акцизный налог)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1757
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Даний акцизний податок разом із митними податком та НДС становив митний збір, який накладався на імпортовані легкові автомобілі ввезені в Україну, у тому числі і з Європи. У зв'язку з тим, що на вантажні автомобілі (буси, мінівени, пікапи) митний збір складався лишень з митного податку та НДС (без акцизного податку), то він (митний збір) на вантажні автомобілі був значно менший за митний збір на легкові. А тому громадяни країни приганяли вантажні автомобілі, котрі за 1.5 - 2 тис. доларів переобладнували на легкові на даних малих підприємствах. На цьому переобладнанні виникла велика індустрія легального малого і середнього бізнесу, в котрій працюють десятки тисяч простих людей.

За часів Януковича вже раз було запроваджено (приблизно у 2012 р.) даний акцизний податок на переобладнані вантажні автомобілі, сподіваючись отримати збільшення митних надходжень до бюджету. Але результат був зовсім протилежний, люди перестали приганяти з Європи ці авто, так як переобладнувати їх стало невигідно. І тому, Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відміни екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль" N 1191-VII від 08.04.2014 р. даний акцизний податок був відмінений, що призвело до пожвавлення цього ринку та надходжень до бюджету.

Враховуючи попередній досвід, запровадження акцизного податку з автомобілів, переобладнаних з вантажних у легкові, призведе до наступних негативних наслідків:

1. скорочення надходжень митних зборів до бюджету у зв'язку із припиненням ввезення автомобілів;

2. припинення надходжень податків з підприємств, що були задіяні в переобладнанні автомобілів з вантажних у легкові;

3. звільненням багатьох працівників даних підприємств малого та середнього бізнесу;

4. великими негативними наслідками в суспільстві та страйками (що мало сьогодні під стінами Верховної Ради?);

Підприємці, громадяни України, розуміючи про стан бюджетної кризи в країні, готові погодитися на сплату даного акцизного збору на вантажні автомобілі, які переобладнані у легкові, але в рамках здорового глузду та фіксованої ставки, єдиного і спрощеного способу нарахування цього акцизного збору (виходячи з розрахунку 1 дол. за 1 см куб., що буде становити від 1500 до 3500 дол. за авто), задля недопущення корупційних ризиків при нарахуванні даного платежу відповідними службами та за для збереження свого бізнесу та робочих місць.

Я гадаю, що ініціаторами запровадження даного податку є особи, які лобіюють інтереси власників автомобільного бізнесу, автосалонів і т.д. (зокрема таких олігархів як Васадзе), котрі нічого путнього для України і народу ще не зробили.

2. Цілі і завдання законопроекту

Реалізація положень законопроекту призведе до збільшення надходжень до державного та місцевого бюджету, забезпечення стабільної діяльності підприємств малого та середнього бізнесу, що спеціалізуються по переобладнанню вантажних автомобілів у легкові та не допустить суспільної кризи в країні, пов'язаної із звільненням десятки тисяч працівників.

Законопроектом передбачається звільнення від оподаткування акцизним податком операцій щодо переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, які діють у даній сфері, є Податковий кодекс України, Митний кодекс України.

Для реалізації цілей даного законопроекту внесення змін потребує лише Податковий кодекс України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту усуне негативні наслідки спричинені запровадженням оподаткування акцизним податком операцій щодо переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль, на ринку автомобілів та в сфері зайнятості населення.

 

Народний депутат України

О. С. Барна

Опрос