Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно обеспечения личного голосования народными депутатами Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1744
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законопроект спрямований на забезпечення виконання частини третьої статті 84 Конституції України, якою передбачено, що голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто з метою унеможливлення порушень цієї конституційної норми.

Також пункт 4 статті 24 Закону України "Про статус народного депутата України" закріплює положення, відповідно до якого народний депутат зобов'язаний особисто брати участь у голосуванні.

Однак, на сьогодні виконання цих норм не відбувається у повному обсязі. Тому і пропонується запровадити роботу електронної системи із застосуванням сенсорної клавіші.

Крім цього, 5 липня 2012 року Верховною Радою України було прийнято Постанову Верховної Ради України "Про затвердження Програми інформатизації законотворчого процесу у Верховній Раді України на 2012 - 2017 роки" (далі - Програма). Метою цієї Програми є створення інтегрованої електронної інформаційно-аналітичної системи "Електронний парламент" та її центральних підсистем, зокрема, "Електронний офіс народного депутата України"; "Електронний комітет"; "Електронна Погоджувальна рада"; "Електронна бібліотека та архів"; "Електронна зала пленарних засідань: система електронного голосування та підрахунку голосів, система стенографування, система ведення аудіо- та відео трансляцій та архіву пленарних засідань Верховної Ради України". Реалізація положень Програми потрібна для створення належних умов по забезпеченню законотворчого процесу у Верховній Раді України.

Отже, враховуючи важливість і невідкладність даного питання, зміни до Регламенту Верховної Ради України щодо забезпечення особистого голосування народних депутатів є своєчасними і потребують імплементації.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту та його основні положення

Законопроект спрямований на забезпечення особистого голосування народними депутатами України на засіданнях Верховної Ради України.

3. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Правове регулювання в цій сфері здійснюється Конституцією України, законами України "Про статус народного депутата України", "Про Регламент Верховної Ради України".

Прийняття цього Закону не потребує внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту Закону не потребує додаткових коштів з Державного бюджету України, оскільки ще у 2008 році було проведено модернізацію системи "Рада-3" шляхом впровадження в неї додаткового пристрою (сенсорної клавіші) за рахунок витрат Верховної Ради України на 2008 рік, а також прийнята Постанова Верховної Ради України "Про затвердження Програми інформатизації законотворчого процесу у Верховній Раді України на 2012 - 2017 роки", яка передбачає фінансування до 2017 року.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту дозволить вирішити проблему особистого голосування народних депутатів України та сприятиме відкритості у діяльності Верховної Ради України, реалізації конституційних прав громадян, у тому числі в інформаційній сфері.

 

Народні депутати України:

С. П. Лабазюк

О. В. Купрієнко

В. М. Литвин

В. З. Парасюк

Г. В. Логвинський

М. П. Курячий

Опрос