Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Указа Президента Украины "О частичной мобилизации"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1743
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до законопроекту про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію"

1. Обгрунтування необхідності прийняття Закону

Метою Закону є затвердження відповідно до пункту 31 частини першої статті 85 Конституції України та статті 10 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Указу Президента України від 14 січня 2015 року N 15 "Про часткову мобілізацію".

Необхідність проведення часткової мобілізації в Україні зумовлена небезпекою державній незалежності України, виникненням реальної загрози територіальній цілісності, спричиненої агресивними діями Російської Федерації, необхідністю підтримання бойової та мобілізаційної готовності Збройних Сил України, інших військових формувань України на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави.

Мобілізація проводитиметься протягом 2015 року у три черги протягом 210 діб.

Указом створюються умови для здійснення органами військового управління, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями наданих їм повноважень, необхідних для проведення мобілізаційних заходів у державі.

2. Цілі та завдання законопроекту

Цілями та завданнями законопроекту є затвердження відповідно до Конституції України Указу Президента України про часткову мобілізацію.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається затвердити Указ Президента України від 14 січня 2015 року N 15 "Про часткову мобілізацію". При цьому пропонується встановити, що Закон набере чинності з дня його опублікування.

4. Стан нормативно-правової бази у зазначеній сфері правового регулювання

Регулювання правовідносин у даній сфері здійснюється Конституцією України, Законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про оборону України", "Про Регламент Верховної Ради України", "Про Раду національної безпеки і оборони України".

Прийняття цього Закону не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Прийняття Закону потребуватиме збільшення бюджетних видатків на постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням України матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання завдань щодо переведення на штати воєнного часу, підготовки військовозобов'язаних, транспортні витрати тощо, які визначатимуться Кабінетом Міністрів України за поданням Генерального штабу Збройних Сил України. Потребуватимуть також фінансування видатки на переведення визначених суб'єктів національної економіки на функціонування в умовах особливого періоду в обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Наслідком прийняття цього Закону стане виконання конституційно визначеної процедури для набрання чинності Указом Президента України від 14 січня 2015 року N 15 "Про часткову мобілізацію".

 

Секретар Ради національної
безпеки і оборони України

О. Турчинов

Опрос