Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Заключительные положения Закона Украины "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых законодательных актов Украины" относительно обеспечения оптимального уровня государственного контроля

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1740
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" щодо забезпечення оптимального рівня державного контролю"

1. Обгрунтування необхідності прийняття законопроекту

Пунктом 8 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" встановлено фактично повну заборону на проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами на період з січня по червень 2015 року. Так, зазначені перевірки дозволяється проводити лише з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

Така політика призводить до безкарного порушення законодавства; незадовільного рівня якості послуг та товарів, що надаються споживачам; а також до негативних, а подекуди трагічних наслідків.

Так, наприклад, в середині січня 2015 року було зафіксовано 64 випадки захворювання гострою кишковою інфекцією після вживання питної води серед населення мікрорайону Бортничі міста Києва, з них 55 дітей. 49 осіб було госпіталізовано. Внаслідок перевірки, яка була проведена вже після цих наслідків та їх розголосу у ЗМІ, було встановлено, що причиною отруєння людей є забруднення артезіанських свердловин. Слід зазначити, що повторення подібної ситуації в густонаселеному багатомільйонному місті в майбутньому може призвести до масового отруєння людей, трагічних наслідків, а також до екологічної катастрофи.

Ще одним прикладом безкарності підприємств є ситуація з перепадами напруги в електромережах, за які має відповідати ПАТ "Київенерго".

Окремо слід звернути увагу на те, що відсутність будь-якого контролю за діяльністю підприємств, які здійснюють будівельну діяльність в містах, зокрема йдеться про місто Київ, призводить до недобросовісного відношення останніх до покладених на них обов'язків та фактичного знищують життєвий простір громадян, що збурює суспільство.

На жаль це не єдині приклади кричущих порушень законодавства підприємствами, установами та організаціями. І на даний час українці позбавлені не лише захисту від них, а й можливості боротися з такими порушеннями.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою уникнення негативних наслідків безкарності підприємств, установ та організації, які займаються наданням послуг, виробництвом та реалізацією товарів.

Завданням законопроекту є створення законодавчих передумов для забезпечення дотримання підприємствами, установами та організаціями законодавства України.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до пункту 8 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", якими встановити, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня - червня 2015 року виключно:

з дозволу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує державну політику у відповідній сфері державного регулювання, - за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки або на підставі звернення народного депутата України чи депутата місцевої ради;

на підставі рішення суду;

з підстав, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Разом з тим, вказані обмеження не поширюватимуться на перевірки підприємств, які здійснюють будівельну діяльність в містах.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються правовідносини у сфері контролю за дотриманням законодавства.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, на даний час є Закон України "Про основні засади проведення перевірок суб'єктів підприємницької діяльності контролюючими органами" та Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України".

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Обгрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Наслідками прийняття даного законопроекту будуть відновлення соціальної справедливості, забезпечення дотримання підприємствами, установами та організаціями законодавства України. Також прийняття законопроекту значною мірою сприятиме уникненню негативних наслідків безкарності підприємств, установ та організації, які займаються наданням послуг, виробництвом та реалізацією товарів.

 

Народний депутат України 

Ю. В. Левченко

Опрос