Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственном оборонном заказе" (относительно отношений в сфере выполнения государственного оборонного заказа)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1738
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державне оборонне замовлення" (щодо відносин у сфері виконання державного оборонного замовлення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до ч. 1 - 2 ст. 4 Закону України "Про особливості управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі" (далі - Закон) Державний концерн "Укроборонпром" (далі - Концерн) є уповноваженим суб'єктом господарювання з управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі.

Концерн було утворено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 N 1221 на виконання вимоги пп. 8 п. 7 Указу Президента України від 09.12.2010 N 1085/2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади".

Статут Державного концерну "Укроборонпром" (далі - Статут) затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 N 993 "Деякі питання Державного концерну "Укроборонпром".

До складу Концерну входять 125 державних підприємств оборонно-промислового комплексу. Відповідно до ст. 7 Закону Концерн здійснює регулювання, контроль та координацію їх діяльності, а також виконує інші функції з управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі у випадках, передбачених законодавством.

Зокрема, відповідно до п. 12 Статуту, Концерн має право брати участь у проектах і програмах, що передбачають розробку, виробництво та експорт високотехнологічної промислової продукції, створення системи продажу такої продукції. Крім того, відповідно до п. 19 Статуту, одним з предметів діяльності Концерну визначено участь у виконанні державного оборонного замовлення.

В той же час, на сьогодні, відповідно до чинної редакції Закону України "Про державне оборонне замовлення" Концерн не може виступати виконавцем державного оборонного замовлення. Запропонований проект направлений на вирішення зазначеного протиріччя.

Крім того, відповідно до чинної редакції статті 6 Закону "Про державне оборонне замовлення" державні замовники погоджують з центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать підприємства оборонно-промислового комплексу, пропозиції щодо виконання робіт оборонного призначення з метою максимального використання науково-виробничого потенціалу підприємств оборонно-промислового комплексу України. Зазначена норма потребує приведення у відповідність до положень Закону, відповідно до якого уповноваженим суб'єктом з управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі є Державний концерн "Укроборонпром". Крім того, на підставі відповідних рішень Уряду більша частина підприємств оборонно-промислового комплексу була передана із сфери управління Міноборони та Мінпромполітики в управління Концерну.

2. Цілі і завдання прийняття закону

Метою законопроекту є приведення окремих положень Закону України "Про державне оборонне замовлення" у відповідність існуючої структури оборонно-промислового комплексу, надання Концерну, як суб'єкту управління об'єктами державної власності, права погоджувати пропозиції щодо виконання робіт оборонного призначення з метою максимального використання науково-виробничого потенціалу підприємств оборонно-промислового комплексу України, а також на участь у виконанні державного оборонного замовлення на постачання (закупівлю) продукції, виконання робіт та надання послуг. Мету проекту пропонується досягти шляхом внесення відповідних змін до Закону України "Про державне оборонне замовлення", які на сьогодні не відповідають змінам, які відбулися у структурі оборонно-промислового комплексу України.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Предметом законопроекту є внесення змін до Закону України "Про державне оборонне замовлення".

Законопроектом пропонується внесення змін до статей 1 та 6 зазначеного Закону України, приведення їх у відповідність до змін у законодавстві з питань оборонно-промислового комплексу. Проектом передбачається надати право Концерну виступати виконавцем державних контрактів з оборонного замовлення, а також погоджувати пропозиції державних замовників щодо виконання робіт оборонного призначення з метою максимального використання науково-виробничого потенціалу підприємств оборонно-промислового комплексу України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері суспільних відносин діють такі нормативно-правові акти: Конституція України, Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Закони України "Про організацію оборонного планування", "Про здійснення державних закупівель", "Про державне оборонне замовлення", "Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб", постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.11 N 262 "Про затвердження Порядку формування та ведення реєстру виробників продукції, робіт і послуг оборонного призначення, закупівлі яких становлять державну таємницю", від 27.04.11 N 464 "Питання державного оборонного замовлення".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребує додаткових видатків із державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування закону після його прийняття

Прийняття законопроекту стане одним з етапів приведення законодавства у сфері державного оборонного замовлення у відповідність до змін, які відбулися в структурі оборонно-промислового комплексу, забезпечить можливість безпосередньої участі Концерну в якості виконавця оборонного замовлення. Враховуючи право виконавців державного замовлення щодо залучення до виконання оборонного замовлення співвиконавців, та те, що до складу Державного концерну "Укроборонпром" входять 125 державних підприємств оборонно-промислового комплексу, запропонований законопроект надасть можливість більш ефективного та оперативного залучення підприємств-учасників Концерну в якості співвиконавців державного оборонного замовлення.

Крім того, надання Державному концерну "Укроборонпром" повноважень щодо погодження пропозицій державних замовників щодо виконання робіт оборонного призначення сприятиме забезпеченню максимального використання науково-виробничого потенціалу підприємств оборонно-промислового комплексу України.

 

Народний депутат України

М. О. Гвоздьов

Опрос