Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственном оборонном заказе" (относительно урегулирования разногласий законодательства в сфере процедуры закупки вооружения, военной и специальной техники)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1737
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державне оборонне замовлення" (щодо врегулювання розбіжностей законодавства у сфері процедури закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України розроблено з метою врегулювання розбіжностей законодавства у сфері процедури закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки для забезпечення потреб Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів України.

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", виключно уповноваженими Україною як державою суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності може здійснюватись експорт та імпорт озброєння, боєприпасів, військової техніки та спеціальних комплектуючих виробів для їх виробництва, тощо.

В той же час, Законом України "Про здійснення державних закупівель" прямо не передбачена можливість закупівлі за державні кошти послуг комісіонера - спецекспортера, пов'язаних із здійсненням імпорту товарів військового призначення.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є врегулювання розбіжностей в законодавстві та вирішення питання щодо забезпечення можливості закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом у іноземних юридичних осіб шляхом укладення договорів комісії із суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, яким в установленому законодавством порядку надані повноваження на право здійснення експорту та імпорту товарів військового призначення і товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.

Мету законопроекту пропонується досягти шляхом внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель".

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері суспільних відносин діють наступні нормативно-правові акти:

Закон України "Про державне оборонне замовлення";

Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність";

постанова Кабінету Міністрів України від 12 липня 1999 р. N 1228 "Про надання суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності повноважень на право здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю";

постанова Кабінету Міністрів України від 8 червня 1998 р. N 838 "Про затвердження Положення про порядок надання суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності повноважень на право здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування закону після його прийняття

Прийняття законопроекту надасть можливість здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом у іноземних юридичних осіб шляхом укладення договорів комісії із суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, яким в установленому законодавством порядку надані повноваження на право здійснення експорту та імпорту товарів військового призначення і товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, як це передбачено ст. 20 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", та спростити процедури закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки для забезпечення потреб Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

 

Народний депутат України

М. О. Гвоздьов

Опрос