Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О прокуратуре" (относительно отдельных вопросов деятельности всеукраинской конференции работников прокуратуры и местных прокуратур)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1734
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" (щодо окремих питань діяльності всеукраїнської конференції працівників прокуратури та місцевих прокуратур)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" (щодо окремих питань діяльності всеукраїнської конференції працівників прокуратури та місцевих прокуратур)" розроблено з метою забезпечення проведення до набрання чинності Законом України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року всеукраїнської конференції працівників прокуратури та наділення її повноваженнями щодо призначення членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Ради прокурорів України і затвердження положень щодо їх діяльності, а також відтермінування створення місцевих прокуратур з огляду на складну фінансово-економічну ситуацію в країні (за приблизними розрахунками на утворення та забезпечення діяльності цих прокуратур знадобиться близько 40 мільйонів гривень).

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Головним завданням проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" (щодо окремих питань діяльності всеукраїнської конференції працівників прокуратури та місцевих прокуратур)" є врегулювання питань послідовного формування місцевої прокуратури в умовах обмежених видатків Державного бюджету України та проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури до набрання чинності Законом України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року для забезпечення виконання визначених цим Законом повноважень у сфері прокурорського самоврядування.

Вказане пропонується досягти шляхом удосконалення положень Закону України "Про прокуратуру" в частині моменту набрання чинності положеннями, що регламентують діяльність місцевої прокуратури та проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проект складається з двох розділів.

Першим розділом вносяться зміни до розділів XII "Прикінцеві положення" та XIII "Перехідні положення", якими передбачається встановити, що положення статті 12 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року та Додатка до нього, які визначають перелік та територіальну юрисдикцію місцевих прокуратур, вводитимуться в дію не через шість місяців після опублікування зазначеного Закону (тобто 25 квітня 2015 року), а після проведення адміністративно-територіальної реформи, стабілізації фінансово-економічної ситуації в країні, але не пізніше трьох років з дня набрання чинності цим Законом. Це надасть можливість поетапного та системного переходу до нової визначеної Законом системи органів прокуратури місцевого рівня з урахуванням можливостей Державного бюджету України.

Також законопроектом визначається, що до створення місцевих прокуратур їх повноваження здійснюватимуть міські, районні, міжрайонні, районні в містах прокуратури.

У зв'язку з цим пропонуються зміни щодо залишення на "перехідний" період чинними положень Закону України "Про прокуратуру" 1991 року в частині функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних в містах прокуратур.

Для забезпечення повноцінного функціонування всеукраїнської конференції працівників прокуратури пропонується визнати такою, що вже набрала чинності, статтю 67 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року, яка визначає повноваження цього органу. Це забезпечить розгляд питання та прийняття всеукраїнською конференцією працівників прокуратури рішення стосовно призначення членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Ради прокурорів України і затвердження положень щодо їх діяльності.

Розділом другим встановлюється порядок набрання Законом чинності - з дня, наступного за днем його опублікування.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закони України "Про прокуратуру" 1991 року та 2014 року.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

У свою чергу положення законопроекту в частині фінансування створення місцевих прокуратур дозволять забезпечити економію витрат Державного бюджету України у розмірі близько 40 мільйонів гривень.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього Закону забезпечить діяльність органів прокуратури місцевого рівня до створення в повному обсязі передбаченої Законом України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року системи органів прокуратури та дозволить провести всеукраїнську конференцію працівників прокуратури.

 

Народні депутати України

М. П. Паламарчук

Р. П. Князевич

Опрос