Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О свободной (специальной) экономической зоне "Порто-франко"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1731
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про вільну (спеціальну) економічну зону "Порто-франко"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про спеціальну (вільну) економічну зону "Порто-франко" спрямований на усунення недоліків в сфері правового регулювання СЕЗ "Порто-франко" з урахуванням українського та міжнародного досвіду.

Закон України "Про спеціальну (вільну) економічну зону "Порто-франко" на території Одеського морського торговельного порту" так і не був реалізований.

Основними напрямками створення спеціальної (вільної) економічної зони "Порто-франко" є оновлення наявної матеріально-технічної бази виробничих потужностей Одеської області, нарощування обсягів виробничої діяльності та впровадження новітніх технологій на території СЕЗ "Порто-франко", залучення додаткових інвестицій, розвитку туристичних можливостей міста, залучення нових туристів та забезпечення для них умов, які прирівнюватимуться за якістю до європейських стандартів.

2. Мета законопроекту та шляхи її досягнення

Стратегічною метою є досягнення у найближчій перспективі високого рівня розвитку Одеської області, створені за рахунок притоку інвесторів виробничі потужності та технології виробництва повинні сприяти підвищенню ефективності діяльності у СЕЗ "Порто-франко", більш повному використанню геополітичного положення України, її участі у міжнародному розподілі праці у сфері портової діяльності, задоволенню потреб економіки у транспортному сервісі, а також сприяти не тільки залученню транзитних вантажів, але й створювати додаткову вартість товарів на території України.

Сьогодні від проходження вантажів транзитом без здійснення певних операцій з ними держава лише втрачає від навантаження на інфраструктуру. Тому в світі і створюються подібні логістичні промислові зони для отримання максимальної користі від транзиту вантажів. Подібні зони існують майже у всіх країнах Причорномор'я. Реанімації існуючих в Україні та створення нових є не привілеєм, а чинником виживання.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту закону

Проектом Закону України "Про спеціальну (вільну) економічну зону "Порто-франко" на території Одеського морського торговельного порту" встановлюється порядок роботи спеціальної (вільної) економічної зони "Порто-франко", порядок оподаткування підприємницької діяльності на території спеціальної (вільної) економічної зони та порядок руху товарів та послуг через кордон спеціальної (вільної) економічної зони.

4. Стан нормативно-правової бази

Основу нормативно-правової бази у цій сфері становлять Конституція України, Закони України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон", Митний кодекс України, Податковий кодекс України.

Законопроект потребує одночасного внесення змін до Податкового та Митного кодексів України. Відповідні законопроекти подаються одночасно із цим проектом.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребує витрат із Державного бюджету України та місцевого бюджету, а навпаки приноситиме щорічно державному бюджету 10 мільярдів гривень.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту закону

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про спеціальну (вільну) економічну зону "Порто-франко" дозволить активізувати розвиток інфраструктури Одеської області, позитивно вплине на економічний стан регіону, сприятиме підйому рівня життя і збільшення зайнятості населення, стимулюватиме ділову активність і наповнення державного та місцевого бюджетів, сприятиме створенню (модернізації) підприємств на рівні передових світових тенденцій в технологіях і організації виробництва, формувати умови для створення товарів (послуг) з підвищеною конкурентоспроможністю на світових ринках, дасть можливість отримати максимальну вигоду від транзиту товарів територією України.

 

Народні депутати України

В. З. Рабінович

О. С. Пресман

М. Л. Скорик

Опрос