Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно расходов на органы местного самоуправления)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1728
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо видатків на органи місцевого самоврядування)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Місцевим бюджетам як основній фінансовій базі органів місцевого самоврядування належить особливе місце в бюджетній системі нашої держави. Важлива роль відводиться місцевим бюджетам і у соціально-економічному розвитку території, адже саме з місцевих бюджетів здійснюється фінансування закладів освіти, культури, охорони здоров'я населення, засобів масової інформації; також фінансуються різноманітні молодіжні програми, видатки на упорядкування населених пунктів. Саме з місцевих бюджетів здійснюються видатки на соціальний захист і соціальне забезпечення населення.

Діюча система формування місцевих бюджетів характеризується низьким рівнем фінансової автономії, зменшенням частки власних доходів та збільшенням трансфертних платежів, а також відсутністю дієвих стимулів соціально-економічного розвитку, не сприяє впровадженню ефективної державної регіональної політики, як одного з головних чинників забезпечення ринкових перетворень та подальшого розвитку економіки України.

Законом України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" від 28 грудня 2014 року взагалі поставлено під сумнів подальше існування сільських, селищних рад, оскільки положення цього Закону не передбачають джерел фінансування самих органів місцевого самоврядування.

Так, в деяких регіонах України лише у 20 відсотків сільських та селищних рад є сьогодні кошти на виплату заробітних плат їх працівникам, а кошти на оплату житлово-комунальних послуг взагалі відсутні.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Метою пропонованих змін є забезпечення фінансування видатків на органи місцевого самоврядування.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроектом пропонуються зміни до пункту 20 Розділу VI "ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" Бюджетного кодексу України, якими пропонується установити, що у 2015 році з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення здійснюють видатки за рахунок міжбюджетних трансфертів з районного бюджету бюджетам місцевого самоврядування, визначені пунктом 2 частини першої статті 91 як видатки на органи місцевого самоврядування.

Ці зміни дозволять забезпечити функціонування органів місцевого самоврядування.

4. Стан нормативно-правової бази

Основу нормативно-правової бази у даній сфері становлять Конституція України, Бюджетний кодекс України, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту щодо основних його положень не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту Закону України забезпечить фінансування органів місцевого самоврядування шляхом встановлення, що у 2015 році з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення здійснюють видатки за рахунок міжбюджетних трансфертів з районного бюджету бюджетам місцевого самоврядування, визначені пунктом 2 частини першої статті 91 як видатки на органи місцевого самоврядування.

 

Народні депутати України

Опрос