Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" относительно Государственного заведения "Спеціалізована медико-санітарна частина N 6 м. Дніпропетровська"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.01.2015 № 1726
Дата рассмотрения: 13.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо Спеціалізованої медико-санітарна частина N 6 м. Дніпропетровська"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону розроблено на виконання Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2013 - 2017 роки (далі - Космічна програма) затвердженої Законом України від 05 вересня 2013 року N 439-VII, враховуючи те, що політика України направлена на повернення їй статусу великої космічної держави та на подальший розвиток ракетно-космічної галузі.

У додатку N  10 до Закону України "Про Державний бюджет на 2015 рік" помилково включено до переліку закладів, установ, організацій заходів охорони здоров'я, які передаються на фінансування з місцевих бюджетів - "Державний заклад "Спеціалізована медико-санітарна частина N 6 Міністерства охорони здоров'я України, м. Дніпропетровськ", як неможливе до виконання.

ДЗ "СМСЧ N 6 МОЗ України" розташована на території режимного підприємства, його приміщеннях і на протязі 70 років забезпечує виконання загальнодержавних функцій на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2011 р. N 501 на стратегічних об'єктах та об'єктах з особливим режимом роботи Державного Космічного Агентства України та Міністерства промислової політики України, а саме Державне підприємство "Виробниче об'єднання Південний машинобудівельний завод ім. О. М. Макарова" (далі - ВО "ДП ПМЗ"), Державне підприємство "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля", Державне підприємство "Дніпровський машинобудівний завод" і Державне підприємство "Конструкторське бюро "Дніпровське".

На промислових підприємствах виконуються загальнодержавні завдання і програми при виробництві та випробувані ракетно-космічної техніки, експлуатації ракетоносіїв, космічних апаратів та складових частин, по міжнародним космічним стандартам та виконання державних програм утилізації звичайних видів боєприпасів і твердого ракетного палива, ліквідації ракет МБР РС-22.

На підприємствах розташовані:

- об'єкти із джерелами іонізуючого випромінювання (промислові рентген-камери для дефектоскопії ракетних ступенів та агрегатів);

- 1200 джерел забруднення атмосферного повітря;

- об'єкти, де застосовуються високотоксичні компоненти ракетних палив (КРП);

- спеціальні підрозділи для іспитів ракетних вузлів із застосуванням токсичних хімічних речовин.

Всі об'єкти потребують комплексного підходу щодо надання спеціалізованої медичної допомоги працівникам підприємств.

ДЗ "СМСЧ N 6 МОЗ України" надає багатопрофільну медичну допомогу, профілактичну, консультативну, діагностичну, реабілітаційну, протиепідемічну, санітарно-просвітню, паліативну з психологічною підтримкою допомогу, невідкладну медичну допомогу хворим з гострими станами, хронічними хворобами на етапі загострення, в тому числі, на території підприємств з особливим режимом роботи, що перебувають під охороною держави, а також, має спеціалізацію роботи з працівниками, які знаходяться в шкідливих умовах праці (шум, вібрація, дія високих та низьких температур, загазованість, запиленість, аерозолі з хімічними речовинами, агресивними рідинами, сильнодіючими отруйним речовинами, гептилом, розчинниками із занадто високими частотами, рентген та гама випромінюванням), маючи для цього підготовлених спеціалістів та проводить обов'язкові попередні та періодичні медичні огляди, якість яких підтверджується стабільними показниками рівня загальної захворюваності населення, відсутністю професійної захворюваності серед працівників підприємств, що використовують шкідливі речовини I та II класу небезпеки.

Загальна кількість населення, яке обслуговує Державний заклад "Спеціалізована медико-санітарна частина N 6 Міністерства охорони здоров'я України", складає 71765 працівників промислових підприємств.

Зміна статусу та системи фінансування ДЗ "СМСЧ N 6 МОЗ України" і передачі її на місцевий бюджет призведе до руйнування чіткої системи надання медично-профілактичної допомоги працівникам підприємств, що значно погіршить показники здоров'я обслуговуючого населення.

2. Цілі та завдання проекту

Законопроектом передбачається продовжити фінансування Спеціалізованої медико-санітарної частини N 6 за бюджетною програмою "Спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога, що надається загальнодержавними закладами охорони здоров'я" та залишити заклад у безпосередньому підпорядкуванні МОЗ України.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

І. Внести до додатків N 3 и N 10 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), Закон, Бюджет від 28.12.2014 N 80-VIII) наступні зміни:

1) Виключити із додатка N 10 "Перелік закладів, установ, організацій та закладів освіти, культури, охорони здоров'я та фізичної культури і спорту, які передаються на фінансування з місцевих бюджетів":

Дніпропетровська область, розділ "заклади, установи та організації охорони здоров'я: пункт 9 "Державний заклад "Спеціалізована медико-санітарна частина N 6 Міністерства охорони здоров'я України, м.Дніпропетровськ".

2) Врахувати у додатку N 3 "Розподіл видатків Державного бюджету України на 2015 рік" видатки спеціалізованої медико-санітарної частини N 6 за кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету 2301110 "Спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога, що надається загальнодержавними закладами охорони здоров'я".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу в даній сфері складає Бюджетний кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів, оскільки здійснюється за рахунок видатків, передбачених на реалізацію бюджетної програми "Спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога, що надається загальнодержавними закладами охорони здоров'я".

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту та його реалізація дасть змогу створити сприятливі умови для розвитку космічних технологій, сформувати внутрішній ринок космічних послуг і підвищити рівень експортного потенціалу держави..

 

Народний депутат України 

М. П. Курячий

Опрос