Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно обеспечения права на защиту жилья)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.01.2015 № 1720
Дата рассмотрения: 13.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо забезпечення права на захист житла)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Статтею 27 Конституції України передбачено право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань.

Відповідно до статті 30 Конституції України кожному гарантується недоторканність житла. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Статтею 36 Кримінального кодексу України передбачено, що не є перевищенням меж необхідної самооборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.

Однак положення зазначеної статті Кримінального кодексу не розповсюджуються на випадки коли порушник вже проник у приміщення або якщо він проник у приміщення таємно, фактично позбавляючи особу в таких випадках можливості використовувати зброю або інші засоби з метою захисту від протиправного посягання на своє житло.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Законопроект розроблено з метою посилення права на захист особою свого житла.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується встановити право особи використовувати зброю або будь-які інші засоби чи предмети для захисту свого житла чи іншого приміщення.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними законодавчими актами, що регулюють питання, які вирішуються даним проектом закону, є Конституція України та Кримінальний кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту дозволить забезпечити особі можливість адекватно захищати своє житло чи інше приміщення від протиправних посягань.

 

Народний депутат України 

Л. О.  Ємець

Опрос